مرکز مراقبتی پرستاری
پرستار سالمند
ارسال شده توسط مدیر
حقوق پرستارسالمند درنصرت

مرکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی توان سلامت ( دارای پروانه وزارت بهداشت به شماره 406430)

جان کلام آن است که سرشت آدمی با مفید بودن آمیخته شده است، رسیدن به این نکته که شما در اجتماع به عنوان فردی تاثیر گذاری گامی برداشته اید، یک آرامش و اطمینان خاطر به شما می دهد، تا از پوچی و حس مصرف کنندگی مطلق رهایی یافته و خود را مفید ارزیابی کنید. بدیهی است که در جامعه امروزی این اقدامات با لحاظ کردن همه جوانب اجتماعی و انسانی بایستی معطوف به درآمد بوده و شغل آفرینی به همراه داشته باشد تا بتوان خود و سازمان مطبوع خود را با معادلات اجتماعی همسان کرده و سرپا نگه داشت. پس ما نه شعار خدمت مطلق سر می دهیم و نه دنبال تجارت مطلق هستیم. بلکه مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری توان پرستار سعی دارد این دو مهم را در کنار هم و به موازات یکدیگر جلو ببرد، و در این راه تا حد توان از ظرفیت های سازمان خود و جامعه استفاده می کند.

پرستار سالمند
درباره مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری مراقبتی توان سلامت

با همین رویکرد و نیت، مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری و مراقبتی توان پرستار با حضور جعمی از متخصصین حوزه فعالیت های مراقبتی و پرستاری در چند بخش اصلی اقدام به ارائه خدمات حرفه ای می کند. تربیت و اعزام حرفه ای پرستار کودک، پرستار سالمند، مراقب سالمند، روانشناس سالمند، همدم، مشاورین زبده، خدمات پرستاری منزل، و … بخشی از خدمات ارائه شدن توسط این موسسه می باشد.
همچنین مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری توان پرستار با سابقه همکاری چند ساله در زمینه برگزاری کارگاه های تخصصی مشاوره و روانشناسی برای ادارات، سازمان، ارگان و نهادهای مختلف به صورت فشرده، کارگاه های یک روزه و یا دوره های ترمی عادی گام های موثری در راستای اهداف خود برداشته است.

ماموریت ما بودن در کنار شما و خانوداه شما در لحظه های سخت، و سرنوشت ساز زندگی شماست. مرکز مراقبتی و مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری توان پرستار و تیم مجرب آن تمام تلاش خود را در راستای ارائه خدماتی با کیفیت بالا و هزینه پایین انجام می دهد.

اهم خدمات مرکز به شرح ذیل است:
1. خدمات تخصصی برای کودکان، شامل پرستار کودک، روانشناس کودک
2. خدمات تخصصی برای سالمند، شامل پرستار سالمند، مراقب سالمند، همدم و همکلام سالمند،
3. خدمات پرستاری در منزل شامل : سرم تراپی ،تزریقات ؛سونداژ ، گرفتن آزمایشات ، پانسمان و …
4. درمان تخصصی و تضمینی زخم بستر
5. و حضور همراه در مراکز درمانی
6. و غیره ….

پرستار سالمند

در رابطه به هزینه‌های پرستاری از سالمند، باید بگوییم که عوامل زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود. مثلا این که سالمند در چه وضعیتی از سلامتی و آمادگی بدنی برخوردار است. عموما پرستاران سالمند به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

پرستاران سالمند مبتلا به آلزایمر:

پرستاری و نگهداری از سالمندان مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل کاری بسیار سخت و پر از مسئولیت است. قطعا کسی که تجربه کافی در برخورد با بیماران مبتلا به آلزایمر نداشته باشد، نمی‌تواند از عهده این کار بر بیاید. زیرا رفتار سالمند مبتلا به آلزایمر اصلا قابل پیش بینی نیست و ممکن است در هر لحظه اقدام به انجام کار خطر ناک بکند. ممکن است از غفلت سایرین استفاده کند و از خانه خارج شود و هزاران مشکل برای خانواده خود به وجود آورد. از آنجایی که خانواده‌های امروزی هم همگی شاغل هستند ، نمی‌توانند سالمند خود را در خانه تنها بگذارند. این جا است که یک پرستار سالمند می‌تواند به کمک خانواده‌ها بیاید و با تجربه و تخصص خود به نگهداری و پرستاری از سالمند خود بپردازد.

پرستاران سالمند مبتلا به پارکینسون:

حتما شما هم سالمندانی را دیده اید که قادر به حرکت نیستند. در این میان سالمندانی وجود دارند که قادر به حرکت همه یا بخشی از بدن خود نمی‌باشند و درگیر بیماری پارکینسون می‌باشند. از آنجایی که خانواده‌های شهرنشین قادر به نگهداری از سالمندانشان نیستند، به همین خاطر یکی از بهترین انتخاب‌ها استخدام یک پرستار سالمند است . پرستار سالمند مبتلا به بیماری پارکینسون بایستی از لحاظ بدنی و قدرت فیزیکی در وضعیت خوبی باشد. مثلا قد و وزن او باید با قد و وزن فرد سالمند متناسب باشد که بتواند به راحتی او را حرکت دهد و او را به جاهای مختلف ببرد.

پرستار سالمندانی که از پوشک استفاده می‌کنند:

سالمندانی که از پوشک استفاده می‌کنند دو حالت دارند: یا این که قادر به کنترل ادرار و مدفوع خود نمی‌باشند و یا این که توانایی حرکت ندارند. سالمندان پوشکی ممکن است کاملا هشیار یا نیمه هشیار باشند. بهتر است بدانیم که پوشک کردن یک فرد سالمند با پوشک کردن یک کودک زمین تا آسمان فرق دارد. پرستار سالمند باید روش پوشک کردن سالمند را بداند و هم چنین قدرت بدنی لازم برای حرکت دادن سالمند را داشته باشد. پرستار نباید از پوشک کردن فرد سالمند و یا تعویض آن چندشش شود و با مهربانی و سعه صدر با او برخورد کند تا فرد سالمند خجالت زده نشود.

پرستار سالمندی که از لگن استفاده می‌کنند:

برخی از سالمندان و خانواده‌هایشان ترجیح می‌دهند، فرد سالمند از لگن برای اجابت مزاج استفاده کنند. پرستار این دسته از سالمندان باید بتواند چند بار در روز سالمند را جا به جا کند. قدرت بدنی و جثه مناسب در این زمینه بسیار مهم است.

 

پرستار سالمند

پرستار سالمندانی که از واکر استفاده می‌کنند:

برخی از سالمندان به تنهایی قادر به راه رفتن نیستند و باید از وسیله‌ای به نام واکر استفاده کنند. پزشکان و متخصصان طب سنتی همواره به سالمندان پیشنهاد می‌کنند که در صورت امکان در روز راه بروند تا عضلات تحلیل کمتری بروند و سالم تر بمانند. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که سالمندان دچار پوکی استخوان ممکن است در صورت به زمین خوردن دچار شکستگی استخوان شوند و جوش خوردن استخوان در سالمندی بسیار زمان بر است. به همین خاطر باید پرستاری در کنار فرد سالمند حضور داشته باشد که از پشت مراقب او بوده و از به زمین خوردن او جلوگیری کند.

 

در کل باید اشاره کنیم که هزینه پرستار وابسته به این است که سالمند در چه وضعیتی از بیماری و سلامتی قرار دارد. هم چنین قیمت پرستاران شبانه روزی و ساعتی با یکدیگر متفاوت است.

تنها با یک تماس مشاورین ما جهت ارایه توضیحات در مورد روند کار در خدمت شما هستند.

 

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید