مرکز مراقبتی پرستاری

پرستاری از سالمند

فواید مراقبت از سالمندان در منزل چیست؟

هدف از استخدام پرستار سالمند  در منزل، حفظ و ارتقاء سلامتی، پیشگیری از  بیماری‌های  شایع دوره سالمندی و بهبود کیفیت زندگی و فعالیت، متناسب با شرایط فرد سالمند است.

سالمندی بخشی از چرخه زندگی است که مسائل خاص خود را دارد. این دوره از زندگی، بر خلاف نظر مردم دوره ناامیدی و ناتوانی نیست. بلکه با همراهی و همدلی با این عزیزان می‌توانیم امید به زندگی را در آن‌ها زنده نگه داریم تا یک زندگی شاد و سالم داشته باشند. در کنار مراقبت و توجه اطرافیان، باید رژیم غذایی سالم، استراحت کافی و مراقبت‌های پزشکی نیز مورد توجه قرار گیرد. اگر وضعیت جسمی سالمند شما به گونه‌ای است که برای انجام کارهای شخصی خود به یک پرستار و مراقب احساس نیاز می‌کند و شما فرصت ندارید که همیشه در کنار او باشید، همین امروز می‌توانید یک پرستار کاردان برای مراقبت از سالمندتان در منزل انتخاب کنید. در واقع با مراقبت از سالمند در منزل هم حس آرامش را به او برمی­‌گردانیم و هم در صورت بیماری، سریع­تر روند بهبودی را طی می‌کند.

مراقبت از سالمندان در منزل خودشان مزایای فراوانی دارد. از جمله؛ راحت‌تر بودن فرد میانسال و داشتن حس آرامش و امنیت بیشتر، افزایش امید به زندگی و طول عمر فرد میانسال، اطمینان خاطر فرزندان و سایر بستگان از سلامت و آسایش او، عدم قطع ارتباط با خانواده، دوستان و همسایه ها و کاهش آسیب های روحی روانی، کمتر دچار شدن فرد به بیماری های مختلف جسمی به دلیل بالا بودن کیفیت مراقبت.

پرستاری از سالمند

آیا برای مراقبت از سالمند خود به دنبال یک پرستار سالمند حرفه ای هستید؟

«پرستاری از سالمند در منزل تخصص ماست»

«هم‌اکنون با کارشناسان توان‌سلامت تماس بگیرید تا بهترین گزینه را معرفی کنیم»

«کسب بالاترین میزان رضایت مشتریان ما در طول 8 سال اخیر اتفاقی نیست»

77505919 ، 77627650، 26764980، 09900133900

اگر مشغله‌هایتان به حدی است که فرصت کمی برای سالمندان خود دارید می­‌توانید از مراکز خوب و برجسته پرستاری سالمند کمک­ های لازمه را دریافت کنید. توان سلامت مجموعه ای کامل از پرستاران زبده و زحمت کش و مهربان را در مجموعه خویش گرد آورده تا دنیا را به بهشتی زیبا برای سالمندان عزیزتان مبدل کند و دیگر دغدغه آرامش آنان را نداشته باشید. می‌توانید با ما مشکلات سالمند و بیمارتان را در میان بگذارید، ما بهترین پرستاران سالمند را برای التیام دردها و آرامش سالمند و بیمار شما معرفی خواهیم کرد. مرکز مراقبتی پرستاری توان سلامت آمادگی خواهد داشت تا در صورت نیازبا ارائه توضیحات در خصوص نحوه نگهداری از سالمندان و شرایط لازم و هزینه‌ها برای انجام این مهم شما را در انتخاب پرستار واجد شرایط یاری نماید.

وظایف پرستار سالمند

با گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن شهرها، سطح بهداشتی و درمانی افراد بالا رفته و در نهایت منجر به افزایش طول عمر شده است. همه‌ی این عوامل سبب زیادی شدن جمعیت سالمندی گردیده است که نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. مرکز درمانی و توان بخشی توان سلامت در راستای مراقبت و پرستاری از سالمندان عزیز که به واقع نور چشم و مایه برکت خانه‌ها هستند، اقدام به ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی می‌کند. جهت آشنایی شما عزیزان، بخشی از دستورالعمل‌ها و وظایف پرستاران سالمند در این جا ذکر شده است. البته هر یک از موارد با اجازه شفاهی و کتبی اعضای خانواده و خود سالمند انجام خواهد شد و خانواده‌ها می‌توانند در صورت نیاز اقدام به حذف هر یک از وظایف بکنند.

انواع وظایف:

 • مراقبت از سالمند مانند همراهی در راه رفتن ( در صورت نیاز) .
 • طبخ غذای سالم که مواد غنی و لازم برای حفظ سلامتی سالمندان را داشته باشد.
 • خوراندن غذا در صورت نیاز به سالمندانی که قدرت این کار را ندارند.
 • پرستار نسبت به درمان و دوره‌های درمانی سالمند پیگیر است و در زمان موعد برای رجوع به پزشک یادآوری خواهد کرد.
 • پرستار داروهای سالمند را به صورت روزانه و در موعد مقرر به او یادآوری و یا در صورت نیاز به او می‌خوراند.
 • در صورت اجازه‌ی خانواده‌ها و خود سالمند پرستار می‌تواند سالمند را ( در صورت داشتن توانایی) به گردش ببرد.
 • در طول روز پرستار می‌بایست به علایق سالمند توجه کرده و در کارهای مورد نظر او را همراهی کند. مانند صحبت از گذشته‌ها و خاطرات، مطالعه‌ی کتاب، بازی‌های فکری مانند شطرنج ، حل جدول و …
 • بردن سالمند به بیرون از منزل برای خرید لباس و سایر وسایل مورد نیاز با اجازه‌ی خانواده
 • در صورت اجازه‌ی خانواده رسیدگی و توجه به امور مالی و اداری منزل. مثلا در صورت نبود خانواده‌ها پرداخت قبوض خانه و تهیه مایحتاج خانه‌ی سالمند برعهده‌ی پرستار خواهد بود.
 • همراهی سالمند در نظافت و استحمام در صورتی که شخص سالمند قادر به انجام این کار نمی‌باشد.
 • هم صحبتی و همدلی با سالمند برای از بین بردن حس تنهایی در وی
 • نظافت خانه و محل زندگی سالمند و تهیه وسایل مورد نیاز او
 • تامین امنیت سالمند و جلوگیری از انجام کارهای خطرناک توسط فرد سالمند.
 • جلوگیری از خروج سالمند مبتلا به آلزایمر از خانه
 • شستن ظروف سالمند
 • شستن لباس و سایر وسایل سالمند
 • بردن سالمند به دوره‌همی‌های مورد علاقه‌ی او
 • توجه به نشانه‌های سلامتی و بیماری او مانند سر درد، فشار بالا یا پایین، قند خون و …
 • ایجاد آرامش برای سالمند
 • سعی در پرکردن جای خالی فرزندان شخص سالمند
پرستاری از سالمند در تهران

چرا پرستاری از سالمند در منزل ؟!

شهروندان تهرانی! دیگر نیازی به نگرانی بابت مراقبت از سالمندان خود نخواهید داشت.

پیر شدن حق هر انسان است. اما پیرشدن به تنهایی کافی نیست. پیری بایستی با افزایش کیفیت در زندگی همراه باشد. عموما افزایش سن رابطه‌ی مستقیمی با میزان ناتوانی در انجام امور خواهد داشت. به همین خاطر حدود یک سوم از سالمندان عزیز نیاز به مراقبت و کمک در انجام امور روزمره خود خواهند داشت.  عده‌ی زیادی از افراد بین دوراهی سپردن بزرگسالانشان به خانه سالمندان و نگهداری از آن‌ها در خانه گزینه‌ی اول را انتخاب می‌کنند. زیرا اطمینان و آرامش خاطر بیشتری نصیبشان خواهد شد. البته که هر خانواده و هر شخصی طبق نیازهای خود انتخابی خواهد داشت اما ممکن است از آسیب‌های سپردن آن‌ها به خانه سالمندان آگاه نباشند. در این جا به چند نمونه از این آسیب‌ها اشاره خواهیم کرد.

طبق گزارشات و آمار‌هایی که اخیرا پژوهشگران به آن‌ها دست پیدا کرده اند، بین سالمندانی که در خانه و در کنار خانواده‌ی خود زندگی می‌کنند و سالمندانی که در آسایشگاه‌ها روزگار را سپری می‌کنند، از لحاظ سلامتی روحی و جسمی تفاوت‌هایی وجود دارد. افرادی که در سرای سالمندان زندگی می‌کنند در مقایسه با افرادی که در خانه و در کنار فرزندان و خویشان خود هستند، بیشتر دچار افسردگی و بیماری‌های روحی خواهند شد. آمارها نشان می‌دهد تنها 3 درصد از سالمندانی که در خانه‌ی خود هستند دچار افسردگی می‌شوند و این عدد برای افراد ساکن در سرای سالمندان به 15 تا 25 درصد افزایش پیدا می‌کند که عدد قابل توجهی است.

پرستار سالمند

آیا پرستاری از سالمند را باید به دست متخصص آن بسپاریم؟

پس از گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن شهر‌ها سرای سالمندان برای کمک به خانواده‌ها ایجاد شد. با این حال اکثر سالمندان ترجیح می‌دهند که با وجود سختی‌ها در خانه‌ای زندگی کنند که سال‌های متمادی در آنجا بوده و شاهد بزرگ شدن و رشد فرزندان خود بوده اند. محققان پیشنهاد می‌کنند که در هر صورت بهتر است که سالمندان در خانه نگهداری شوند و در صورت وجود نیاز مبنی بر مراقبت از سالمندان از خدمات در منزل مانند پرستاری در منزل استفاده کنند و در صورت نبود امکان نگهداری سالمند در منزل او را به آسایشگاه هدایت کرد.

از دیگر تاثیرات انتقال سالمندان به آسایشگاه ایجاد حس تحقیر، تنهایی، شکست، طردشدگی و غم است که همه‌ی این احساسات با کمبود ملاقات از او بیشتر خواهد شد. انتقال سالمند به صورت اجباری به آسایشگاه، انتقال او بدون آگاهی و یا در نبود آگاهی حس طردشدگی و قدرنشناسی فرزندان را در او به وجود خواهد آورد.

در جهت کاهش بروز چنین مشکلاتی مجموعه توان سلامت، با اعزام پرستارسالمند مجرب به محل زندگی سالمندان عزیز، اقدام به ارائه خدمات مراقبت از سالمندان در تهران خواهد کرد. مرکز درمانی و توان بخشی توان سلامت به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته آماده پاسخگویی به شهروندان گرامی است. توان سلامت در کمترین زمان اقدام به پاسخگویی شما عزیزان در رابطه با چگونگی عقد قرار داد و دستورالعمل‌های لازم خواهد بود.

شایسته است ذکر کنیم تمامی پرسنل مرکز درمانی و توانبخشی توان سلامت کاملا مجرب و دارای تحصیلات در حوزه مرتبط بوده و در زمینه مراقبت و درمان از جدیدترین متد‌های درمانی و مراقبتی استفاده می‌کنند.

پرستار سالمند چه کسی است؟

پرستاری یکی از رشته‌های پیراپزشکی موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی است. در واقع رشته پرستاری سالمند یکی از مقاطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری است. شما در واقع با تحصیل در این رشته و مقطع از سالمندان که گروهی بسیار خاص و عزیز در بین انسان‌ها هستید مراقبت خواهید کرد.

به دلیل حساسیت بالای سلامت افراد سالمند آن‌ها معمولا نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند؛ به‌خصوص آن که موردی کوچک می‌توان سریعا سلامتی این افراد را به خطر بندازد. پرستار سالمند که به آن پرستار پیری‌شناسی نیز گویند فردی است که در مراقبت از افراد سالمند کمک می‌کند. این افراد آموزش‌های لازم را در خصوص پرستاری از سالمندان فراگرفته ‌اند. همچنین فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری سالمند به‌ گونه‌ای آموزش دیده‌اند که در فهم و تشخیص نیازهای خاص بسیاری از سالمندان به آنها کمک خواهد کرد.

شاغل بودن در این رشته و کار کردن تحت عنوان پرستار سالمند در بیشتر اوقات لذت بخش خواهد بود و البته شخصیت خاصی را برای انجام این کار می‌طلبد. کارکردن به عنوان پرستارسالمند گاهی بسیار خسته کننده می‌شود.

اگر دوست دارید در این رشته ادامه تحصیل دهید باید ابتدا به شخصیت خود نگاه کنید. زیرا این رشته معمولا نیاز به افرادی دارد که خوش‌بین بوده و شاد هستند. این افراد باید صبر بسیار زیادی داشته و همچنین همدل و دلسوز باشند. سالمندان نیز ممکن است روحیات مختلفی را داشته باشند پس قبل از فعالیت در این رشته فرد پرستار باید به طور کلی این ویژگی‌ها و شرایط را بداند.

پرستاری از سالمند

هزینه پرستار سالمند

میزان هزینه‌های پرستار سالمند وابسته به میزان توانایی‌ها، بیماری، نوع ناتوانی، ساعات کاری و تعداد روزهای هفته خواهد بود. بسته به این که خانواده‌ی سالمند چه انتظاراتی از پرستار دارند و این که چه وظایفی را بعهده‌ی پرستار می‌‌گذارند، حقوق پرستار سالمند در منزل نیز متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم ترین مسائل در تعیین هزینه پرستار سالمند در منزل توجه به این نکته حیاتی است که آیا سالمند سالم است و از لحاظ بدنی در وضعیت قابل قبولی است یا بیمار است و این که بیماری او از چه نوعی است؟ بیماری مزمن است؟ بیماری باعث از کار افتادن همه یا بخشی از بدن وی شده است یا خیر؟ آیا سالمند قادر به انجام کارهای اولیه مانند غذا خوردن و رفتن به توالت می‌باشد یا خیر؟

واضح است که افزایش ناتوانی‌های فرد سالمند ارتباط مستقیمی با افزایش هزینه‌های پرستار دارد. به بیان دیگر هر چه وظایف خواسته شده از پرستار بیشتر باشد، دستمزد او هم افزایش خواهد یافت. برای مثال سالمندانی که قادر به انجام هیچ گونه حرکت و راه رفتن نیستند، بایستی ساعات طولانی و احتمالا تمام طول روز و شب را بر روی تخت خود بگذرانند. در این صورت وظایف پرستار به صورتی است که باید هر روز و در چند نوبت سالمند را جا به جا کرده تا از بروز زخم بستر جلوگیری شود.

یا در صورت وجود بیماری‌های قلبی و امثالهم پرستار بایستی با دوره‌های احیای قلب و کمک‌های اولیه آشنا باشد تا در صورت بروز حمله قلبی، پیش از رسیدن اورژانس و یا مراجعه به پزشک اقدامات لازم را انجام دهد.

پرستاری از سالمند

دستمزد پرستار سالمند

برخی از سالمندان دچار بیماری‌های روحی و روانی هستند و ممکن است به همین خاطر لجوج تر و یکدنده تر شده و در برابر خوردن غذای مناسب یا دارو مقاومت کنند. طبیعی است که نگهداری از این گونه افراد سخت تر خواهد بود و به تبع آن از پرستار انرژی بیشتری خواهد گرفت و او را خسته تر خواهد کرد.

در صورت وجود بیماری‌هایی مانند فشار خون و قند خون که عموما در میان سالمندان شایع می‌باشد، پرستار بایستی مراقب تغذیه و نحوه‌ی تهیه خوراک سالمند هم باشد.

ساعات پرستاری سالمند در صورتی که از توانمندی‌های لازم برخورد دار باشد در 6 روز در هفته و به مدت 8 ساعت انجام خواهد شد. در این ساعات، پرستار اقدام به استحمام، طبخ غذا، یادآوری دارو، سرگرمی، نظافت خانه، شست و شوی لباس، خرید و … خواهد کرد. در صورتی که سالمند بیمار باشد و همواره بر روی تخت قرار گرفته باشد نیاز به مراقبت 24 ساعته و برای 7 روز هفته خواهد بود که قیمت نگهداری سالمند بالاتر خواهد رفت. بیمارانی که مبتلا به آلزایمر هستند نیز نیاز به مراقبت 24 ساعته و هر هفت روز هفته دارند تا از بروز خطرات جلوگیری شود.

مرکز مراقبتی پرستاری توان سلامت در راستای ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری اقدام به اعزام پرستار سالمند در منزل خواهد کرد. برای اطلاع از وضعیت هزینه‌ها، معرفی سالمند و آشنایی ما با وضعیت او، آشنایی با مقررات و دستور العمل‌ها و هم چنین نحوه‌ی عقد قرار داد، پیشنهاد می‌کنیم تا از بخش تماس با ما با مشاورین با تماس گرفته تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مشاورین ما  آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

*****************

سایت:  tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

۴ comments found

  comments user

  alireza

  واقعا توان سلامت در حوزه پرستاری سالمند و مراقبت از سالمند در منزل یکی از بهترین مراکز خدمات پرستاری در تهرانه

  پاسخ

  comments user

  mostafa

  از همه کارکنان و به ویژه پرستاران سالمند مرکز توان سلامت واقعا ممنونم که با نهایت احترام کارشون رو انجام میدن و از سالمندان نهایت مراقبت رو به عمل میارن

  پاسخ

  comments user

  مدیر

  با عرض سلام و سپاس از پیام پر مهرتان.
  بهبودی و سلامت همشهریان گرامی آرزوی ماست.

  پاسخ

  comments user

  مدیر

  پاسخ به mostafa:
  از شما سپاسگزاری می نماییم و برای شما و مادر گرامی تان آرزوی شادی و سلامت داریم. با تشکر

  پاسخ

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *