Notice: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/tavanpar/public_html/wp-config.php on line 63
درمان زخم بستر | توان سلامت
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tavanpar/public_html/wp-content/plugins/persian-font/persian-font.php on line 70
مرکز مراقبتی پرستاری

 

کدام یک از سالمندان و بیماران به زخم بستر مبتلا می شوند؟

 

زخم بستر به نوعی از زخم و آسیب های پوستی گفته می شود که به دلیل تماس طولانی مدت پوست با سطوح سفت به وجود می آید. در واقع به دلیل نداشتن تحرک در یک مدت زمان طولانی، پوستی که در تماس با سطح سفت فشار زیادی را تحمل می کند. در نتیجه خون رسانی به آن محدوده کاهش می یابد و با کاهش اکسیژن رسانی، پوست و لایه های زیرین آن دچار آسیب و زخم می شوند. زخم بستر بیشتر نواحی استخوانی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد مثل ستون فقرات، شانه، مچ پا، پاشنه، باسن و … . این مشکل در افرادی شکل می گیرد که به دلیل افزایش سن، کاهش توان و یکجانشینی و یا ابتلا به بیماری های مزمن، توانایی راه رفتن و تحرک نداشته و مجبورند مدت زمان طولانی روی صندلی چرخدار نشسته یا دراز کشیده بر روی تخت باشند. در صورت نشستن طولانی مدت، باسن، ستون فقرات، تیغه شانه و پشت دست دچار زخم می شود و در صورت خوابیدن طولانی مدت، دنبالچه (بین دو برجستگی باسن)، پشت سر و دو طرف سر(نواحی گیجگاهی)، گوش، مچ پا و پاشنه دچار مشکل می شود.اگر زخم های بیمار در مرحله ابتدایی مورد توجه قرار نگیرند به عضلات و استخوان ها رسیده که در این صورت بسیار دردناک، مهلک و کشنده خواهد بود.

مرکز پرستاری توان سلامت مفتخر است که در این زمینه سالهاست با اعزام بهترین، مجرب ترین و کارآزمده ترین متخصصان زخم توانسته است بسیاری از زخم های بستری که حتی عمل های جراحی در ترمیم آن موفق نبوده اند را با نوین ترین روش ها و نیز با درنظر گرفتن صرفه اقتصادی در سریعترین زمان ممکن درمان کند که حاصل این تجارب نام نیکی برای این مرکز و نیز گالری تصاویر امید بخشی است از بیماران متعددی که بهبود پیدا کرده اند. پیشنهاد می گردد اگر بیمار شما با چنین مشکلی مواجه است حتما از مشاوره رایگان متخصصان ما بهره ببرید.

 

تماس با ما

 

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید