مرکز درمانی و توانبخشی

مراقب یا پرستار کودک لازم است به چه نکاتی بیشتر اهمیت بدهد؟

گاهی والدین شاغل، نگران مراقبت از کودکان کم سن و سال خود هستند و تمایل دارند به جای سپردن کودک خود به مهد یا مراکز نگهداری با استخدام یک مراقب یا پرستار، نگهداری از کودک خود را در منزل انجام دهند. پرستار / مراقب استخدام شده سه وظیفه عمده بر دوش دارد که عبارتند از:

  • تغذیه کودک:

از مهمترین مواردی که مراقب / پرستار کودک در حین انجام کار در منزل کارفرما بایستی به آن توجه ویژه داشته باشد تغذیه کودک است. داشتن حداقل سه وعده غذایی کامل برای کودکان ضروری است. لازم است که پرستار کودک در هنگام آماده سازی غذا به انواع مواد مورد نیاز جهت رشد هرچه بهتر کودک توجه داشته باشد و در برنامه غذایی کودک انواع غذاها که شامل انواع ویتامینها، مواد معدنی و سایر مواد مورد نیاز کودک می شود را بگنجاند. همچنین تشویق کودک به خوردن میوه، شیر و دانه های مغذی در میان وعده ها از وظایف مهمی است که مراقب / پرستار کودک حتماً باید انجام دهد. لازم به توضیح است که کلیه موارد با هماهنگی و توافق با والدین کودک ( بویژه مادر ) صورت خواهد پذیرفت.

  • خواب:

خواب کافی و مناسب از دیگر نیازهای ضروری در کودکان است. ساعات خواب مورد نیاز برای نوزادان ۱۶ تا ۲۰ ساعت، از ۶ ماهگی تا ۱ سالگی ۳ ساعت در طول روز و ۱۱ ساعت در شب، از ۱ تا ۳ سالگی حدوداً ۱۰ تا ۱۳ ساعت و سنین بالاتر ۱۰ تا ۱۲ ساعت می باشد. بنابراین از موارد ضروری که مراقب / پرستار کودک باید به آن توجه داشته باشد رعایت خواب کافی برای کودک است، زیرا کودکانی که خواب کافی دارند، فعالیت و نشاط بیشتری در طول روز دارند و عدم خواب کافی، عوارض گوناگونی از قبیل کاهش سطح ایمنی بدن و اختلال در رشد را به دنبال خواهد داشت.

  • بازی و آموزش:

از دیگر وظایفی که از مراقب / پرستار کودک انتظار میرود تا در منزل کارفرما انجام دهد آموزش به کودک است. آموزشهایی که پرستار کودک با توجه به قابلیت هایی که به مرکز اعلام کرده و با هماهنگی و موافقت والدین کودک ارایه می نماید شامل آموزش زبان انگلیسی، انجام بازی های فکری، آموزش نقاشی، موسیقی و … ) می باشد. توجه داشته باشید که بازی با کودکان و در اختیار قراردادن اسباب بازی های مناسب، در رشد مغز کودک بسیار مؤثر است.

 

آیا برای نگهداری از دلبند خود در منزل به دنبال یک پرستار حرفه ای هستید؟
والدین در هنگام استخدام مراقب یا پرستار کودک باید به چه نکاتی توجه کنند؟

مرکز پرستاری توان پرستار با بیش از ۹ سال سابقه فعالیت و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با بهره مندی از خدمات مراقبین و پرستاران مجرب و متعهد، آماده ارائه خدمات مذکور در منزل به صورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و مقطعی میباشد. می توانید برای انتخاب بهترین گزینه مراقبت از فرزندتان با مشاوران ما تماس بگیرید. البته خانواده ها باید به چهار نکته برای استخدام پرستار توجه داشته باشند. قبل از هماهنگی مرکز با مراقبین یا پرستاران کودک، ابتدا خواسته ها و ویژگی های اولیه مورد نظر جهت استخدام مراقب / پرستار کودک را به مرکز اعلام نمایند. در مصاحبه با مراقب / پرستار کودک به عادات غذایی، ویژگی های رفتاری ، حساسیتهای غذایی کودک بپردازند و انتظارات را شفاف بیان نمایند. شماره تلفنهای ضروری، دفترچه بیمه و …. در دسترس مراقب / پرستار کودک باشد تا در صورت نیاز در اسرع وقت اطلاع رسانی و کمک رسانی به بهترین نحو انجام شود. پیشنهاد می شود از تعویض مراقب / پرستار کودک حدالمقدور خودداری شود، تا به دلیل دلبستگی کودک به مراقب / پرستار، مشکلی به وجود نیاید.

 

 راه های ارتباط با ما
اطلاعات تماس
۰۹۹۰۰۱۳۳۹۰۰
۰۲۱-۸۸۸۹۵۸۵۳
۰۲۱-۸۸۴۹۹۵۶۴
۰۲۱-۸۸۴۹۹۵۴۱
۰۲۱-۲۶۷۶۴۹۸۰

*****************

سایت:  www.tavanparastar.com 
اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 
تلگرام: t.me/estekhdamtavan 

*****************

آدرس:   خیابان ولیصر، نبش خیابان فاطمی ،پشت ایستگاه مترو جهاد، پلاک ۶، واحد۹

 

 

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *