مرکز مراقبتی پرستاری
ارسال شده توسط مدیر
پرستاری از بیمار، کودک و سالمند در فدک

انسان سالم به فردی گفته می شود که دارای آسایش کامل جسمی است و عملکرد بدن وی حالت طبیعی داشته باشد. البته برای تعیین سلامتی، علاوه بر آسایش جسمی، آسایش روحی را نیز باید در نظر گرفت. گاهی سلامتی تحت تاثیر عواملی چون عدم مراقبت از خود، عدم رعایت اصول بهداشتی، تغذیه نادرست، سبک نادرست و وجود افراط و تفریط در زندگی، خستگی، بی خوابی، استرس، ژنتیک، بالا رفتن سن و … به مخاطره افتاده، عملکرد بدن از حالت طبیعی خارج و فرد بیمار می شود. بیماری ها انواع مختلفی دارند و علائم متفاوتی را نیز نشان می دهند. گاهی بیماری فرد ساده و گاهی حاد و مزمن می باشد. بیماری های ساده مثل سرماخوردگی را می­توان با مراقبت های آسان و در منزل درمان کرد. مثلاً با پرهیز غذایی، استراحت و خواب بیشتر و نوشیدن ببیشتر آب.

پرستار بیمار در فدک تهران

اما بیماری های حاد، مثل بیماری های قلبی، تنفسی و یا سرطان ها، عملکرد بدن را به صورت اساسی تحت تأثیر قرار می دهد و کارکرد بدن را دچار اختلال می کند. بخشی از درمان بیماری های حاد و مزمن در بیمارستان و زیر نظر پزشک متخصص صورت می­گیرد و به ناچار بیمار باید در بیمارستان بستری شود. دوران بستری شدن بیماران در بیمارستان براساس نوع بیماری،وضعیت بیمار، مرحله تشخیص و پذیرش درمان از طرف بیمار بستگی دارد و بین چند روز تا چند هفته و حتی چند ماه متغیر است. در طول مدت بستری، بیمار از لحاظ جسمی و روحی بسیار ضعیف شده و نیازمند توجه بیشتر اطرافیان است. از جمله شایع ترین مشکلات روحی ایجاد شده برای بیمار بستری شده می توان به استرس، اضطراب و افسردگی اشاره کرد. در واقع بیمار به دلیل دور بودن از جمع خانواده، دوستان و جامعه و همچنین احساس ناتوانی و ضعیف بودن دچار این مشکلات شده و در صورت جدی نگرفتن این مشکلات، وضعیت جسمی و روحی بیمار وخیم تر می شود. همچنین از لحاظ جسمی بدن بیمار تحت تأثیر بیماری بسیار ضعیف و شکننده می­شود و در برابر عفونت­های ویروسی و باکتریایی که در بیمارستان به وفور وجود دارد مقاومت کمی از خود نشان می دهد.

به همین دلیل این افراد در بیمارستان نسبت به سایرین، بیشتر در معرض بیماری های عفونی قرار دارند و باید به رعایت اصول بهداشتی توجه بیشتری داشته باشند. با توجه به کمبود نیروی پرستار، بهیار و کمک بهیار در بیمارستان ها برای مراقبت از بیماران و بررسی وضعیت بهداشتی آنها و همچنین نیاز های مختلف بیماران بستری شده، حضور یک مراقب از اعضای خانواده در کنار بیماران جهت رسیدگی های جسمی و روحی الزامی است و می تواند در روند بهبودی آنها تاثیر زیادی داشته باشد. از جمله کارهایی که یک مراقب برای رسیدگی به نیازهای جسمی بیمار انجام می دهد می توان به غذا دادن به بیمار، بلند کردن و نشاندن بیمار، کمک به راه رفتن بیمار، کمک به بیمار برای استفاده از سرویس بهداشتی اشاره کرد. همچنین مراقب می تواند با انجام کارهایی چون هم صحبتی با بیمار، قدم زدن با بیمار در حد امکان و کتاب خواندن دوران کسالت آور بیمارستان را برای بیمار قابل تحمل کنند و بر روح خسته آنها مرهم گذارند.

البته گاهی خانواده فرد بیمار، به دلیل مشکلات روزمره زندگی و دل­مشغولی های فراوان، امکان حضور دائم در کنار بیمار خود و مراقبت از او را ندارند. این مشکل به خصوص در بستری های طولانی مدت، بیشتر خود را نشان می دهد. در این صورت خانواده بیمار می توانند از هرماه بیمار برای مراقبت از عزیزان خود در بیمارستان استفاده کنند. همراهان بیمار، افرادی کارآزموده، با تجربه و متعهد هستند و با تسلط کامل بر وظایف خود، تمامی تلاش خود را برای تسریع در بهبودی بیمار شما به کار خواهند گرفت. استفاده از همراه بیمار احساس آرامش و امنیت را هم برای بیمار و هم اعضای خانواده بیمار به ارمغان خواهد آورد.

پرستار بیمار

به همین خاطر یکی از بهترین انتخاب‌ها در این شرایط استفاده از یک پرستار بیمار در منزل است. بیمار در خانه‌ی خود احساس امنیت بیشتری دارد و در نتیجه این آرامش ، سرعت بهبود او نیز افزایش خواهد یافت. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه با مجموعه توان سلامت در تماس باشید.

مراحل ثبت سفارش تا نحوه انجام آن توسط مجموعه مرکز پرستاری توان سلامت به طور خلاصه به شرح ذیل می باشد:
مرحله اول : تماس با مشاوران مرکز و ثبت سفارش درخواست.
مرحله دوم : اعزام کارشناس به موقعیت خدمات گیرنده ، کارشناسی و تعین قیمت و گزارش آن به مشاور مربوطه.
مرحله سوم : اعزام پرستاراز طرف مرکز و مصاحبه کارفرما با وی .
مرحله چهارم : انتخاب پرستارتوسط کارفرما و شروع به کارآزمایشی ایشان با حقوق.
مرحله پنجم : در صورت رضایت کارفرما عقد قرارداد با مجموعه .
مرحله ششم : انجام امورات محوله توسط پرستار انتخابی طبق شرایط و ضوابط قرارداد.
مرحله هفتم : ارزیابی مداوم ازعملکرد پرستار توسط مرکز
مرحله هشتم : بازدید ناگهانی توسط بازرسین مرکز وارزشیابی و ساماندهی عملکرد پرسنل.
مرحله نهم : تعویض پرسنل به درخواست کارفرما وصلاحدید مرکز.
مرحله دهم : حق با مشتری است و رضایت مندی ایشان به هر نحوی باید حاصل شود.

ماموریت ما بودن در کنار شما و خانوداه شما در لحظه های سخت، و سرنوشت ساز زندگی شماست. مرکز مراقبتی و مرکز مشاوره و ارایه خدمات پرستاری توان پرستار و تیم مجرب آن تمام تلاش خود را در راستای ارائه خدماتی با کیفیت بالا و هزینه پایین انجام می دهد.
اهم خدمات مرکز به شرح ذیل است:
1. خدمات تخصصی برای کودکان، شامل پرستار کودک، روانشناس کودک
2. خدمات تخصصی برای سالمند، شامل پرستار سالمند، مراقب سالمند، همدم و همکلام سالمند،
3. خدمات پرستاری در منزل شامل: درمان زخم بستر، سرم تراپی، تزریقات، سونداژ، گرفتن آزمایشات، پانسمان و …
4. درمان تخصصی و تضمینی زخم بستر
5. و حضور همراه در مراکز درمانی
6. و غیره ….

 

تنها با یک تماس مشاورین ما جهت ارایه توضیحات در مورد روند کار در خدمت شما هستند.

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tavanpar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221