مرکز مراقبتی پرستاری
پرستار بیمار
ارسال شده توسط مدیر
پرستار بیمار در ایام عید

یکی از بهترین زمان‌ها برای دور شدن از زندگی روزمره و تجربه روزهایی شاد و زیبا نوروز است . نوروز زمان تازه شدن و ایجاد تحول است . 99 درصد افراد ترجیح می‌دهند که به صورت خانوادگی به این سفرها بروند و از لذات آن بهره مند شوند. اما اگر یکی از اعضای خانواده دچار بیماری یا ناتوانی برای رفتن به سفر باشد چه باید کرد؟ آیا باید از سفر صرف نظر کرد و یا این که به سفر رفت و کل ایام را نگران فرد بیمار در منزل باشیم که چه می‌کند. در هر صورت هر دوی این انتخاب ‌ها موجب احساس ناراحتی در ما می‌شوند. اما شاید ندانید که انتخاب به مراتب بهتری وجود دارد که شما از آن بی خبرید.
مرکز درمانی و مراقبتی توان پرستار برای حل مشکلاتی از این قبیل اقدام به اعزام پرستار و مراقب در ایام نوروز می‌نماید. پرستار بیمار و مراقبان مجموعه توان سلامت همگی از تجربه‌ی لازم و کافی در انجام امور مربوط به بیماران و سالمندان برخوردارند و در نگهداری از عزیزان شما از جدید ترین و به روز ترین متدها مراقبتی استفاده می‌کنند. پس شما با خیال راحت می‌توانید یک مقصد خوش آب و هوا برای سفر نوروزی خود برگزینید و بدون دغدغه و استرس به سفر بروید.

نکته بسیار مهم این است که در صورتی که به خاطر فرد بیمار یا سالمند در خانه از سفر خود صرف نظر کنید فرد بیمار احساس کند که سربار خانواده است و مانع از تفریح آنان می‌شود و به همین خاطر احساس بدی به او القا می‌شود. اما اگر برای او یک پرستار اخذ شود ، قطعا این احساس مخرب هم ایجاد نخواهد شد.

پرستار بیمار

پرستاران و مراقبان توان سلامت چه اصولی را در نگهداری از بیمار رعایت می‌کنند؟

امروزه فناوری‌های جدیدی برای نگهداری از بیماران وجود دارد که قطع به یقین آشنایی و استفاده از آنها برای افراد معمولی چون من و شما کار سختی خواهد بود. به همین خاطر در استفاده از این ابزار بهتر است از پرستاران مجرب و آشنا با این تکنیک ها بهره برد. پرستاران و مراقبان امروزی با گذر زمان ، مهارت‌های خود را افزایش می‌دهند تا بتوانند به خوبی با محیط و ابزارهای جدید سازگار شوند. در گذشته مراقبان برای تعیین وضعیت بیماران از حواس خود استفاده می‌کردند که به هیچ وجه روش دقیقی نبود و خطاهای زیادی در استفاده از آن ها وجود داشت. اما این روزها تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی پیشرفته‌ای وجود دارد که وضعیت بیمار را به خوبی گزارش داده و دیگران را از حال بیمار آگاه می‌کند.
برای مثال پیش از آنکه دستگاهی به نام پالس اکسیمتر به وجود آید، مراقبان و پرستاران از طریق رنگ پوست و دگرگونی‌های جزئی در بیمار یا وضعیت ذهنی بیمار میزان اکسیژنی که بیمار دریافت کرده است را متوجه می‌شدند که البته اصلا روش دقیقی نبود و خطای زیادی در آن وجود داشت و به همین خاطر بعضی مواقع پیش از تشخیص و انجام کمک های اولیه بیمار از بین می‌رفت. اما این روزها با اختراع پالس اکسیمتر پرستاران پیش از آن که علائم ظاهری در بدن بیمار ایجاد شود، متوجه میزان اکسیژن دریافتی بیمار می‌شدند و خیلی سریع اقدامات لازم را انجام داده و بیمار را از خطر نجات می‌دهند.
مقصود استفاده از پرستار بیمار این است که شرایط فعلی بیمار حفظ شود و یا این که وضعیت او بهبود یابد. ممکن است این بیمار پس از طی دوره درمانی خود نیاز به مراقبت داشته باشد و یا این که فرد دارای بیماری مزمن باشد و نیاز به مراقبت از او در هر زمانی احساس شود. این جاست که پرستار بیمار بایستی وظیفه مراقبت و نگهداری از فرد بیمار را بر عهده گیرد و البته با استفاده از علم، تخصص و تجربه خود این کار را به بهترین نحوه ممکن انجام دهد تا خیال خانواده‌ها از سلامتی عزیزشان راحت شود.

ممکن است وضعیت یک بیمار به صورتی باشد که نیاز به چند پرستار یا مراقب داشته باشد در این صورت تمامی پرستاران باید به طور کامل با یکدیگر هماهنگ بوده و نسبت به درمان و مصرف داروهای فرد بیمار آگاه باشند.

 

پرستار بیمار
پرستاران بیمار چه در ایام نوروز و چه در روزهای دیگری از سال همواره و منظم با پزشک مخصوص بیمار در ارتباط هستند و وضعیت او را به پزشک اطلاع می‌دهند و در صورت بروز هر گونه اتفاق غیر طبیعی اقدامات لازم را انجام داده و به پزشک خبر می‌دهند تا در اسرع وقت بیمار را ویزیت کند.
شاید بدانید که شرایط بد جسمانی تنها مشکل بیماران نیست. بلکه یکی دیگر از مشکلات بیماران شرایط روحی بد ، تنهایی، احساس بی فایده بودن و افسردگی است. پرستاران بیمار، زمانی که در کنار او قرار دارند تمام مشکلات شخصی خود را فراموش می‌کنند و با رویی گشاده و شاد و پر از امید به زندگی با بیمار برخورد می‌کنند تا بیمار هم از آن ها انرژی گرفته و نسبت به زندگی امید وار شود. اگر پرستار بیمار دارای روحیه شاد و مثبت نباشد قطعا فرد بیمار بیشتر از هر فرد دیگری از او تاثیر گرفته و روحیه او هم غمگین خواهد شد، پس روحیه پرستار یکی از مهم ترین فاکتورها است . پرستار بیمار باید بتواند با فرد بیمار ( هر چند بیمار کج خلق و لجباز) انس گرفته و با او مهربان باشد و به روحیات او توجه کند. پرستار بیمار باید بتواند برای اوقات فراغت بیمار برنامه های خوبی داشته باشد تا زندگی بیمار را از سکون و بی تحرکی نجات دهد.
پرستار بیمار می‌تواند در ایام عید با بیمار گفت و گوهای شاد داشته باشد، با هم کتاب بخوانند، خوراکی های مفید و مجاز بخورند، بازی های فکری انجام دهند، خاطرات را مرور کنند، به تماشای برنامه‌های تلویزیونی بپردازند و البته تمام این کار ها با توجه به روحیه و سن و سال فرد بیمار صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از وظایف پرستار بیمار این است که به بهداشت شخصی بیمار توجه کند . در ایام نوروز مراقب نظافت بیمار باشد . در استحمام، تعویض لباس و … به او کمک کند.

پرستار بیمار
پرستار باید سر ساعت مشخص داروهای بیمار را به او بدهد و در صورت اتمام داروها آنها را با خریداری کند (با اطلاع پزشک) .
بهتر است پرستار با اجازه خانواده ساعاتی از روز ، بیمار را به خارج از خانه ببرد تا هوای تازه بخورد که در بهبود بیماری موثر است.
یکی دیگر از مهم ترین وظایف پرستار این است که مراقب خود باشد تا دچار بیماری‌های سرایتی نشود و از سلامتی کامل برخوردار باشد.

 

توان سلامت پایتخت در ایام عید آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان به صورت روزانه و شبانه روزی میباشد.

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید