پروژه ایرانوم آغاز درمان معلولیت‌ ها در کشور

«توان پرستار»>سلامت>معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، پروژه ایرانوم را آغازی برای درمان معلولیت‌ ها در داخل کشور دانست و گفت: امیدواریم تا این دانشگاه بتواند برای نخستین بار خدمات مربوط به درمان معلولیت‌ها را در کشور ارائه دهد.

به گزارش «توان پرستار»، رضا ملک‌زاده در این مراسم که امروز 3 مرداد در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی(Rehabilitation) برگزار شد، با بیان اینکه از زمان تاسیس این دانشگاه افزایش نیاز جامعه ایران به خدمات توانبخشی در آینده مطرح بوده است، این موضوع را در جامعه کنونی روشن دانست و گفت: خوشبختانه طی این سال‌ها، دانشگاه توانسته رشد کند و به مرزهای جدیدی که در حوزه توانبخشی دنیا مطرح است، نزدیک شود.

وی در همین زمینه به ظهور درمان‌های جدید در توانبخشی از طریق روش‌های ژن درمانی(Gene Therapy) اشاره و خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به این درمان‌ها که شبیه به رؤیا بود، اکنون به واقعیت تبدیل شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه اکنون درمان معلولیت‌ ها حتی در سنین بلوغ نیز محقق شده است، از گران بودن این روش‌های درمانی در کشورهایی همچون آمریکا،‌ چین و کره خبر داد و گفت: باید آماده شویم تا چنین خدمات و درمان‌هایی را در کشور خودمان ارائه دهیم.

ملک‌زاده، پروژه ایرانوم را آغاز به کار در این حوزه معرفی و ابراز امیدواری کرد تا به واسطه این تلاش‌ها درمان افراد دارای معلولیت در داخل کشور انجام شود.

وی در پایان ضمن اشاره به وجود تحریم‌ها و با بیان اینکه در شرایط سخت می‌توان کارهای مهمی انجام داد، بر لزوم حفظ روحیه همدلی در شرایط کنونی تاکید و خاطرنشان کرد: باید این روحیه را حفظ کرد تا سطح خدمات توانبخشی در کشور بالا برود.

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *