وزارت بهداشت دست از تصويب رشته مراقبت سلامت بردارد/ آماده تامین نیروی مورد نیاز نظام سلامت هستیم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر اصغر دالوندی با اشاره به نشست امروز در شوراي سياستگذاري پرستاري در معاونت پرستاری، اظهارداشت: در جلسه امروز که نمایندگانی از مجموعه منتخبين و صاحب نظران پرستاری نیز حاضر بودند، هر کدام از همكاران  مواضع خود در قبال راهكار هاي كاهش هزينه ها توسط مجموعه پرستاري را مطرح کردند.

وی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت باید موضع صریح خود در قبال حرفه پرستاری را اعلام کند، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید با پرستاران صادق باشد، چون در حال حاضر پرستار آماده کار به قدر کافی وجود دارد که نیاز نباشد، وزارتخانه به تربیت نیروهایی تحت عنوان مراقبین سلامت اقدام کند. كه اين حركت هم كمك به اقتصاد سلامت و هم  عين اقتصاد مقاومتي است.

دالوندی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری در كنار معاونت می تواند این نیاز نظام سلامت و کشور را با پرستارانی که آماده کار هستند، تامین کند.

وی افزود: زمانی که موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح است، وزارت بهداشت باید برای کاهش هزینه‌های سلامت و مدیریت امور، به این قبیل طرح ها روی بیاورد.

دالوندی گفت: وزارت بهداشت مي بايست  به مخالفت صريح مركز توسعه پرستاري در اصفهان، برد پرستاری، سازمان نظام پرستاري و انجمن علمي پرستاري توجه و اعلام موضع كند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، اظهارداشت: پرستارانی که طرح خود را در شهرستان ها گذرانده اند، و بيكار هستند يا بدلايل مشكلات خانواده نمي توانند شيفت شبكاري دهند ، می توانند با مراکز بهداشت استان یا شهرستان خود همکاری کنند.

وی تأکید کرد: امیدواریم مسئولین وزارت بهداشت به نظرات و پیشنهادات نهادهای پرستاری عنايت و موضوع رشته مراقبت سلامت را کنار بگذارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *