سرقت دانش‌آموز ۱۵ساله از ۶۰۰حساب بانکی

«توان پرستار»>اجتماعی>. این مرد مدعی بود که کارت عابربانکش را در اختیار کسی قرار نداده و رمز آن را نیز نزد کسی فاش نکرده و نمی‌داند چطور موجودی حسابش به سرقت رفته است.با شروع تحقیقات پلیسی، ماموران متوجه شدند که اطلاعات حساب این مرد هنگام ثبت‌نام در یک سایت غیراخلاقی هک شده است. شاکی در این زمینه توضیح داد: مدتی قبل با سایتی آشنا شدم که برای ورود به آن نیاز به ثبت‌نام از طریق یک اپلیکیشن بود.در بخش ثبت‌نام نوشته شده بود که باید دوهزار تومان به‌عنوان هزینه ورود پرداخت کنم و چون مبلغ ناچیز بود، شماره کارت و رمز اینترنتی‌ام را وارد کردم اما در نهایت موفق به ثبت‌نام نشدم.

به گزارش «توان پرستار»:پس از گذشت یک هفته از این ماجرا بود که متوجه شدم همه موجودی حسابم به سرقت رفته؛اظهارات این مرد نشان می‌داد که او قربانی کلاهبرداران فیشینگی شده است. این در حالی بود که همزمان دو نفر دیگر نیز با مراجعه به پلیس مدعی شدند که با همین شگرد از حساب‌شان سرقت شده است.

ماموران پلیس فتا با تحقیقات تخصصی موفق شدند فردی که حساب شاکیان را هک کرده بود، شناسایی کنند.این فرد کسی نبود جز یک دانش‌آموز ۱۵ساله؛ کسی که با راه‌اندازی یک سایت غیراخلاقی جعلی افراد را فریب داده و به بهانه ثبت‌نام آن‌ها را مجبور به استفاده از اپلیکیشنی می‌کرد که گويا با پرداخت مبلغ ناچیز دو هزار تومان، مجوز ورود به سایت را صادر می‌کرد اما در حقیقت این اپلیکیشن، نرم‌افزاری بود که به محض ورود اطلاعات حساب کاربران، این اطلاعات را در اختیار نوجوان کلاهبردار قرار می‌داد.
با دستگیری متهم نوجوان مشخص شد که او با این شگرد به ۶۰۰حساب بانکی دسترسی پیدا کرده و دست به سرقت زده است که صاحبان سه نفر از حساب‌ها همدانی بودند. به گزارش پلیس فتا، سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد، ريیس پلیس فتای همدان با بیان این خبر گفت: هنوز اطلاعات کاملی درباره میزان سرقت از این حساب‌ها ارائه نشده است اما با تکمیل تحقیقات، نوجوان ۱۵ساله با حکم قاضی راهی کانون اصلاح و تربیت شد. به گفته وی، رقم ناچیزی که نوجوان کلاهبردار برای عضویت در سایت غیراخلاقی بيان کرده ، باعث شده بود که مالباختگان فریب خورده و به راحتی مشخصات حساب خود را در اختیار او قرار دهند. سرهنگ سرخوش‌نهاد گفت: این دانش‌آموز در یکی از استان‌های مجاور ساکن بوده و دارای خانواده موجهی است و حتی مادرش هنگام دستگیری او مدعی بود که تلاش زیادی برای تربیت فرزندش کرده است اما با عدم‌نظارت بر رفتار او در فضای مجازی باعث شده بود که وی وارد دنیای کلاهبرداران شود.ريیس پلیس فتای همدان از شهروندان خواست از نصب نرم‌افزارهایی که اطلاعات و سواد رسانه‌ای را درباره آن ندارند، پرهیز کنند چرا که بسیاری از کلاهبرداران با سو‌ءاستفاده از عدم‌آگاهی طعمه‌های‌شان و با شگرد فیشینگ نقشه‌های مجرمانه خود را عملی می‌کنند.

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *