ردپای رانت در تاسیس مراکز آموزش کمک بهیاری و پرستاری / وزارت بهداشت برای نظارت و برخورد با موسسات رانتی اراده کافی ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر ترکی، در رابطه با فعالیت غیر مجاز مراکز آموزش پرستاری و بهیاری گفت: دانشگاه‌ها علوم پزشکی مسئول پرورش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی هستند، در کنار دانشگاه‌ها برخی از موسسه‌های خصوصی با کسب مجوز اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش‌ پرستاری می‌کنند.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به کار هستند که این آمار در دانشگاه های آزاد و موسسه‌های غیر انتفاعی کمتر است.

ترکی افزود: آموزش کمک بهیاری، کمک پرستاری به جهت حذف این رشته از چارت سازمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور بیهوده است. در آینده اکثر پست‌های کاردانی در وزارت بهداشت حذف و به جهت تقویت و تخصصی‌تر کردن آنها به کارشناسی ارتقا پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: افرادی با استفاده از رانت اقدام به تاسیس مراکز آموزشی با ارائه مدارک کمک بهیاری یا پرستاری می‌کنند و در نتیجه افراد بدون وجود بازار کار مشخصی وارد جامعه می‌شوند و باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. وزارت بهداشت برای نظارت و برخورد با موسسات رانتی اراده کافی ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *