حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از طب سنتی به توسعه آن کمک می‌کند

«توان پرستار»>سلامت>سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از خدمات طب سنتی ایرانی را در تسهیل دسترسی مردم به خدمات این مکتب غنی طبی و توسعه قانونمند آن موثر دانست.

به گزارش «توان پرستار»، محمود خدادوست با اشاره به اینکه اساس تشخیص در طب سنتی ایرانی، معاینه، تعیین مزاج و بررسی علایم بالینی است، اظهار کرد: این مکتب غنی طبی که متکی بر دانش بومی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی است، رویکرد آموزشی و اصلاح سبک زندگی دارد و وابسته به تجهیزات پزشکی(Medical Equipment) و تکنولوژی خاصی نیست.

وی افزود: از آنجایی که داروهای مورد استفاده در طب سنتی ایرانی نیز منشا گیاهی دارند و کشور ما نیز خاستگاه گونه‌های متنوع گیاهان دارویی است، حمایت از خدمات طب سنتی ایرانی، عمدتاً باری بر سازمان‌های بیمه‌گر تحمیل نمی‌کند.

مشاور وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این اقدام هم به نفع سازمان‌های بیمه‌گر است و هم با تسهیل دسترسی مردم به این خدمات، به توسعه طب سنتی(Traditional medicine) منطقی و قانونمند، کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: در کشورهایی مانند تایلند و ژاپن، برای تحت پوشش بیمه بردن خدمات طب سنتی شامل معاینه، تعیین مزاج، بسته خدمتی تهیه شده است که می‌تواند الگویی برای کشور ما باشد.

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *