تعادلي بين كار و زندگی پرستاران وجود ندارد/ آسیب های شغل پرستاران

دکتر اصغر دالوندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به عدم تعادل بین کار و زندگی پرستاران گفت: پرستاران بیشتر از سایر گروه‌های شغلی در معرض پیامدهای منفی عدم تعادل کار و خانواده هستند بنابراین توجه به مدیریت تقاضاهای کار و خانواده با هدف ارتقای سطح کیفیت زندگی و رضايت از زندگي پرستاران اهمیت ویژه ای می یابد.

وی ادامه داد: کار و خانواده كانون هاي  آرامش انسان هستند و اگر بین آنها تعادل برقرار نشود نشاط ، شادابی و آرامش و احساس اعتماد بنفس از انسان سلب می شود و در چنین وضعیتی انسان و خانواده متعلقه دچار خسارت و اسيب هاي اجتماعي جبران‌ناپذیری می‌شود. طبق یافته‌های محققان معمولا پرستاران بتبع ماهيت شغلي  زمان بیشتری به کار نسبت به خانواده اختصاص می‌دهند و عدم تعادل در بین کار و زندگی پرستاران باعث ایجاد سطح بالایی از استرس، کاهش کیفیت خدمات و کاهش اثربخشی در محیط کاری خواهد شد‌.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اختلال در عملكرد هاي مختلف خانواده را از این گونه مشکلات برشمرد و اظهار داشت: با حضور پرستاران در شیفت های متعدد خصوصا شب کاری های متعدد اختلال در خانواده بوجود می آید که مي تواندنارضایتی همسران و غفلت از فرزندان را در بر داشته باشد .

وی با اشاره به مشکلات فوق افزود: این گونه مشکلات سبب اختلال در مراقبت و تربیت فرزندان  شده که به تبع آن به شاهد طلاق اجتماعی و يا عاطفي منجز مي كردد

دالوندی  با اشاره به راهکار هایی برای خروج از این مشکلات تصریح کرد: تاسیس مهدکودک های شبانه روزی در مراکز درمانی ، ایجاد سیستم  شیفت هاي انكالي  توسط پرستاران مجرد و  سيستم هاي استخدامي  پاره وقتي  با حقوق با ضريب بالاتر برای روز هاي آخر هفته ،خاصه براي پر كردن و كمك به پرستاران متاهل ،همكاري براي هم شيفت كردن زوج هاي پرستار و تازه ازدواج كرده  و ايجاد تور ها و سفرهای تفریحی و ورزشی برای پرستاران و خانواده های آنها و همچنین راه اندازی تسهیلات درون بیمارستانی مانند ایجاد سالن های ورزشی و تشکیل هسته های مشاوره و برنامه ریزی برای زوجین و خانواده ها می تواند از بروز مشکلات در خانواده های پرستاران جلوگیری نماید.

وی با بیان اینکه مدیران بیمارستانها و مدیران پرستاری می‌توانند در تعادل بخشی بین کار و زندگی کارکنان اهمیت بسیاری داشته باشند، تاکید کرد: مدیران بیمارستانها و پرستاری می‌توانند با تعادل بین کار و زندگی کارکنان خود رضايت شغلي ، علاقه‌مندی، وفاداری و تعهد کارکنان را افزایش داده و به تبع آن کارکنان نیز عملکرد موثری در سازمان خواهند داشت.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در پایان خاطر نشان کرد: سازمان نظام پرستاري در صدد است تا مجددا در يك تحقيق جديد و كشوري ضمن بررسي دقيق تر اين پديده حياتي و راهكار هاي عملياتي بيشتري را شناسايي، توصیه و یا اجرا نمايد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *