مرکز مراقبتی پرستاری
ارسال شده توسط مدیر
مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودکان در منزل

اگر بدلایل مختلف مجبور هستید مراقبت از کودک دلبندتان را به شخصی دیگر واگذار نمایید ما میتوانیم در این مهم به شما کمک کنیم.

نگهداری از کودکان کاری بسیار مسئولانه و دقیق میباشد و به غیر از والدین فقط کسانی از عهده آن بر می آیند که در عین اینکه آموزشهای آکادمیک و تجربی را طی نموده اند ، به کار خود عشق ورزیده و با کودکان مهربان و دلسوز باشند

مرکز توان سلامت با جذب کودکیاران و مربیان با سابقه توانسته است این مهم را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند.

زمانیکه کودک خود را به کودکیاران ما می سپارید آسودگی خیال را تجربه خواهید نمود.

کودکیاران توان سلامت با انجام بازیها و آموزشهای متناسب با سن کودک شما روشهایی را بکار خواهند گرفت که شما تاثیر آن را حتی در اولین نوبت نیز احساس خواهید کرد.

مرکز پرستاری توان سلامت بعنوان مرکز دوستدار کودک در خدمت ما خواهد بود
پرستار کودک معمولا در خانه های شخصی از کودکان آنها مراقبت می کند. میزان و مسئولیت پرستار در منزل بر اساس سن کودک و تعداد آنها متفاوت است.

مثلا برای نوزاد، پرستار باید به موقع به او غذا بدهد، پوشکش را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند تا استراحت کند. ولی وقتی از کودک ۵ ساله مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده و به آن آموزش هم بدهد و او را به گردش ببرد.

پرستار کودک در منزل قبل از هر چیز باید عاشق بچه ها باشد و از نگهداری از کودکان و بودن با آنها لذت ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، باحوصله و تا حدی شوخ طبع باشد تا کودک از بودن با او لذت ببرد. او باید خلاق بوده و بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای بچه ها تدارک ببیند.

پرستار کودک بودن الزاما نیاز به مدرک خاصی ندارد. البته برخی از کارفرمایان و دفاتر کاریابی ترجیح می دهند که افراد دارای مدرک و گواهینامه مرتبط را در این شغل بکار بگیرند تا علاوه بر کارکرد عملی دوره های تئوری را هم گذرانده باشند.

پرستار بچه در خانه های شخصی افراد کار می کند و ساعت کاری او می تواند از چند ساعت در روز تا تمام وقت باشد. همچنین ممکن است گاهی پرستار با افراد خانواده کودک زندگی کند.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد پرستار کودک ارائه می شود.

وظایف پرستار کودک
پرستار کودک باید مراقب نوزاد ها و کودکان باشد و وظایف زیر را هم بر عهده داشته باشد.

لباس پوشاندن
غذا دادن
حمام کردن
تعویض پوشک
آموزش زبان دوم به کودکانشمال_
آموزش نقاشی،کاردستی و موسیقی و …
انجام بازیهای فکری و آموزشی در اوقات فراغت
رسیدگی به امور درسی و تکالیف کودکان
زمانی که از کودکان بزرگتر نگهداری و مراقبت می کند، باید به آنها مهارت های اجتماعی، خواندن و نوشتن را نیز بیاموزد. همچنین باید آنها را برای گردش و تفریح بیرون ببرد. پرستار کودک گاهی به مادرانی که تازه زایمان کرده اند، در نگهداری نوزادشان تا مدتی کوتاه کمک می کند تا مادر استراحت کند و از حال جسمانی بهتری برخوردار شود.

امروزه پرستار کودک در منزل و پرستار سالمند در منزل یکی از نیازهای اصلی خانواده ها تبدیل گشته است، چرا که با افزایش دغدغه ها کاری افراد خانواده و درگیر شدن اکثر اعضا با کارهای خارج خانه عملا مراقبت از سالمند و مراقبت از کودک برای اعضای خانواده مقدور نمی باشد.

گردآورنده:سمانه گلشنی

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tavanpar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221