مرکز مراقبتی پرستاری
پرستار کودک در منزل
ارسال شده توسط Reza Mohammadian
پرستار کودک | استخدام پرستار کودک در منزل | هزینه پرستار کودک | پرستار بچه

آیا تا به حال به استخدام فردی به عنوان پرستار کودک برای فرزند خود فکر کرده‌اید؟

به نظر شما ویژگی‌ها و وظایف یک پرستار بچه چیست و شما چه انتظاراتی از او دارید؟

آیا به دنبال مرکز مناسبی برای خدمات پرستاری از کودک می‌گردید؟ آیا آن را یافته اید؟

قیمت و هزینه پرستار کودک چگونه محاسبه می شود و به چه عواملی بستگی دارد؟

مزیت اصلی استخدام پرستار برای فرزند خود، از مراکز معتبر پرستاری همچون توان سلامت چیست؟

اگر به دنبال پاسخی برای پرسش‌های بالا یا موارد مشابه هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

تاریخچه پرستاری از کودک

پرستاری از کودک شغلی قدیمی است که تاریخچه آن به چندین هزارسال قبل برمی‌گردد. در سالهای دور تنها افراد متمکن و سرشناس یا پادشاهان و امرای صاحب نام بودند که برای مراقبت از فرزندان خود فرد یا افرادی را استخدام می‌کردند. این افراد امور روزمره فرزندان این بزرگان را انجام داده و وظیفه مراقبت از این کودکان را به عهده داشتند. در گذشته به این افراد دایه می‌گفتند.

پرستار کودک

در سالیان اخیر  فعالیت اجتماعی و اشتغال بانوان به شدت گسترش یافته است. این فعالیت اجتماعی باعث شده که وظایف آنها بیشتر از گذشته باشد. این بانوان در صورتی که فرزند یا فرزندانی نیز داشته باشند، مسئولیت سنگینی بر عهده خواهند داشت. سختی کار زمانی بیشتر می‌شود که این کودک ۶ سال یا کمتر سن داشته باشد. گاهی نیز در موارد چندقلو زایی آن‌چنان وظایف مادر فراوان و دشوار خواهد شد که حتی با عدم اشتغال نیز نمی‌تواند به تنهایی امور فرزندان خود را رسیدگی کند.

در چنین شرایطی یا هر شرایط دیگری که والدین نتوانند به صورت تمام وقت در کنار فرزند خود حضور داشته باشند یا از او مراقبت کنند، آنها نیاز به فردی جهت کمک به آموزش و مراقبت از فرزند خود را دارند. 

پرستار کودک یا در اصطلاح پرستار بچه فردی باتجربه، دلسوز و متعهد است که به صورت پاره‌وقت یا تمام وقت در کنار فرزند شما حضور خواهد داشت و از او مراقبت خواهد کرد.

پرستار کودک در منزل

پیشنهاد مطلب برگزیده با بیشترین ارتباط

پرستار کودک در منزل

والدین عاشق فرزندان خود هستند و مهم ترین مسئله برای آنها سلامتی کودک دلبندشان است. آنها تمایل دارند که کودک دلبندشان در محیطی امن و سالم رشد کند. پس زمانی که بنابه هر دلیلی اقدام به استخدام یک پرستار برای مراقبت از فرزند خود می‌کنند، نخست می‌خواهند تا او در محیطی امن و سالم نگه داشته شود. پس انها ترجیح می‌دهند که پرستار از فرزند عزیزشان در منزل خودشان نگه داری کند. در چنین شرایطی یکی از پیش‌نیازهای استخدام یک پرستار کودک، مورد اعتماد بودن و تعهد اوست. این ویژگی برای پرستاران به اندازه مهارت آنها در نگهداری و مراقبت از کودک اهمیت دارد.

پرستاری از کودک در منزل

جهت دریافت خدمات پرستاری از کودک یا مشاوره در این‌باره با شماره 02177505919 تماس بگیرید.

وظایف پرستار

اینک به دو مورد از سوالاتی که همواره در زمینه پرستاران کودک در ذهن والدین جریان دارد،‌ می‌پردازیم.

  • وظایف یک پرستار کودک چیست؟
  • هزینه ای که باید برای مراقبت و پرستاری از کودک در نظر گرفت، به چه میزان است؟

نخست وظایف یک پرستار کودک را بررسی می‌کنیم. وظایف یک پرستار بچه ارتباط مستقیمی با سن کودک ما دارد. حتی در بعضی از موارد والدین با توجه به سن فرزند خود از پرستار خاصی استفاده می‌کنند. به طور مثال وظایف پرستار کودک زیر ۲سال با مسئولیت‌های پرستاری از کودک بالای ۵سال تفاوت عمده‌ای دارد. کودکان در ماه‌‌های اول تولد خود بیشتر نیاز به شیر یا غذا ، کنترل و تعویض پوشک و استراحت کافی دارد. اما در سنین حدود ۵سالگی نیاز به بازی، سرگرمی و آموزش دارند. در ادامه وظایف یک پرستار بچه را با شما بررسی خواهیم کرد.

پرستار بچه

مراقبت از کودک به این معناست که پرستار باید همواره بچه را زیر نظر داشته باشد تا اقدام خطرناکی نکند یا به خود آسیب نرساند. ضمنا یک پرستار در منزل کنار فرزند شما می‌ماند تا او احساس ترس و تنهایی نداشته باشد. اینکار به کودک شما احساس امنیت میدهد

پرستار کودک باید در زمان مناسب کودک را به توالت ببرد و در مواقع لازم او را استحمام کند. علاوه بر این باید لباس‌های کودک را بشوید و همیشه لباس تمیز به او بپوشاند. رعایت این موارد باعث شادابی و سلامتی کودک خواهد شد.

دو عامل تغذیه و خواب مهم‌ترین عوامل در بهبود رشد کودک شما هستند. یک پرستار کودک باید به خوراک فرزند شما به شدت توجه کند. ضمنا باید میزان خواب کودک را نیز در نظر داشته باشد. عدم رعایت این دو عامل از مهم‌ترین دلایل بیماری کودکان است.

یک پرستار خوب باید به آموزش فرزند شما توجه کند. به‌طورمثال به او خوب و درست حرف زدن را آموزش دهد یا برایش کتاب بخواند. ضمنا باید برای کودک همچون یک دوست باشد و به بازی و تفریح او توجه کند تا محیط منزل برای بچه ها کسل کننده نباشد.

هزینه پرستاری از کودک

برای تعیین هزینه باید وظایف پرستار و ساعت کاری او مشخص شود. ۴ مورد بالا بخشی از وظایف یک پرستار کودک است. ممکن است والدین برای موارد بیشتری نیز با پرستار به توافق برسند. به طور کلی با توجه به شرح وظایف و ساعت کاری و مدت زمان همکاری یک پرستار می‌توان قیمت کار او را به دست آورد. در بخش بعدی به این مورد می‌پردازیم. 

هزینه پرستار کودک

استخدام پرستار کودک

تا اینحا با تمام موارد لازم درباره استخدام پرستار کودک آشنا شدیم. حال بهتر است که به فرآیند استخدام پرستار برای فرزند خود بپردازیم.

اغلب والدین پس از کسب آگاهی کافی درباره وظایف پرستار فرزند خود، در یافتن شخص مناسب مستاصل هستند. به همین منظور مراکز پرستاری جهت معرفی پرستاران به والدین ایجاد شده است. مجموعه پرستاری توان سلامت با بیش از ده سال سابقه درخشان در زمینه معرفی پرستار کودک به والدین مفتخر است، به شما نیز در این باره کمک کند. در حال حاضر عمده فعالیتهای این مجموعه در اغلب شهرهای بزرگ ایران انجام می‌شود. البته این مرکز در سایر نفاط ایران نیز غالبا فعالیت دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت هرگونه مشاوره و راهنمایی در رابطه با پرستار کودک (بچه) می توانید با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس با مشاورین ما :
استخدام پرستار کودک در تهران

۷ comments found

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید