مرکز مراقبتی پرستاری
ارسال شده توسط eni
پرستاری از کودک و نوزاد در تهران

با شنیده شدن صدای کودک نو رسیده حال و هوای خانواده ها تغییر می کند و عطر خوب این فرشته های زیبا فضای خانه را پر می­کند. نوزادان و کودکان در این برهه از زندگی کاملاً به والدین خود وابسته هستند و به همین دلیل به مراقبت و نگهداری آنها نیاز دارند. اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده، برنامه روتین و همیشگی والدین را تغییر می دهد و آنها باید در برنامه­ریزی خود تجدید نظر اساسی داشته باشند. در واقع آنها باید طوری وقت خود را تنظیم کنند که هم برای نوزاد و یا کودک خود و هم امور روزمره خود فرصت کافی داشته باشند.

 

Cute asian newborn baby girl sleeping and yawning on mother's arm. Premium Photo

 

البته گاهی به دلیل نداشتن یک برنامه صحیح، پدر و مادر به همه کارهای روزمره خود نمی رسند و حتی ممکن است برخی کارها را از لیست خود حذف کنند. امروزه در بیشتر شهرهای بزرگ و صنعتی، به دلیل تغییر سبک زندگی گاهی والدین تا دیروقت و بیرون از منزل مشغول به کار هستند تا از عهده مخارج زندگی برآیند. حتی ممکن است آنان مشغول به تحصیل باشند. از طرفی دوره کودکی و نوزادی، دورانی بسیار حساس است و به مراقبتی دو چندان نیاز دارد. کودکان و نوزادان نیازهای خاص خود را دارد و والدین باید برای رشد و بالندگی فرزندان خود به این نیازها بها بدهند. ابتدایی ترین و اساسی ترین نیازها عبارتند از :

 

  • نیازهای جسمانی: اصلی ترین و حیاتی ترین نیاز یک کودک همانند سایر افراد، نیاز به غذا، آب، پوشاک و مکانی مناسب برای زندگی است. والدین مسئول تأمین بدون درنگ این نیازها هستند تا او در آینده احساس امنیت و آرامش داشته باشد.
  • نیاز به آرامش و امنیت: والدین باید محیطی امن و آرام و به دور از هر گونه خطر را برای رشد فرزند خود آماده کنند. در صورت تأمین این نیاز کودکان در آینده یاد می­گیرند به سایر افراد اطمینان کنند و از چیزی نترسند.
  • نیاز به محبت: کودک باید بفهمد که والدین و اطرافیان او را دوست دارند و برای آنها بسیار اهمیت دارد. تأمین این نیاز در کودکان موجب می شود آنها در آینده عزت و اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. در آغوش گرفتن و محبت به فرزندان موجب می شود تا آنها احساس لذت و آرامش کنند و از همان کودکی با مفهوم دوست داشتن آشنا شوند.
  • نیاز به آموزش: یادگیری کودک مستلزم تأمین سایر نیازهای او(جسمانی، امنیت و محبت) می باشد. در این حالت ذهن کودک آماده یادگیری می شود و بهتر می تواند محیط اطراف خود را ببیند و بشناسد.

 

بنابراین نوزادان و کودکان با توجه به نیازهای ذکر شده و از طرفی غیبت پدر و مادر در ساعات مشخصی در منزل به یک مراقب نیاز دارند. در همین راستا در شهرهای بزرگ، شرکت هایی تحت عنوان ارائه خدمات پرستاری شکل گرفته است. یکی از خدمات ارائه شده در این شرکت­ها اعزام پرستار به منزل برای نگهداری از کودک است. پرستار کودک در منزل مراقبی است که از ویژگی ها و نیازهای این دوران کاملا آگاهی دارد و توسط پدر و مادر، برای حفظ آرامش و رفاه حال کودک استخدام شده و از او در منزل نگهداری می کند. البته والدین قبل از اقدام به گرفتن پرستار باید مواردی از جمله ساعات مورد نیاز، شخصیت کودک و مسائل مالی را در نظر بگیرند. بعد از گرفتن تصمیم مناسب باید این نکته را در نظر داشته باشند که پروسه انتخاب پرستار کمی زمانبر و دشوار است.

پرستاری باید برای این کار انتخاب شود که علاوه بر شخصیت و اخلاق، صلاحیت و تخصص کافی در این حوزه را داشته باشد. زیرا پرستار کودک با وارد شدن به حریم شخصی خانه شما، زمان زیادی در کنار فرزند شما خواهد بود و بر شخصیت، تربیت و رفتار کودک شما قطعاً تاثیر گذار است. البته شرکت های پرستاری این راه را برای والدین، هموار کرده اند و شما برای انتخاب درست مشاوره می دهند. از جمله این شرکت ها در تهران، می توان به شرکت توان سلامت اشاره کرد. ما پرستاران و مراقبین نوزاد و کودک را در مجموعه­ی توان سلامت گرد هم آورده­ایم تا بتوانند آرامش را به مادران نگران هدیه دهند و تنش و اضطراب را از پدرهای مشغول به کار در بیرون از خانه دور کنند. هدف ما کاهش فشار عصبی والدین در زمان نبود آنها و آرامش و رفاه کودکان و نوزادان در منزل است. از ما مشاوره بخواهید تا شمارا به بهترین گزینه­ی ممکن هدایت کنیم.

 

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبرای تماس با ما کلیک کنید
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tavanpar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221