مرکز مراقبتی پرستاری
ارسال شده توسط مدیر
پرستارکودک

مرکز ارائه خدمات پرستاری توان سلامت

با شنیده شدن صدای کودک نو رسیده حال و هوای خانواده ها تغییر می کند و عطر خوب این فرشته های زیبا فضای خانه را پر می­کند. نوزادان و کودکان در این برهه از زندگی کاملاً به والدین خود وابسته هستند و به همین دلیل به مراقبت و نگهداری آنها نیاز دارند. اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده، برنامه روتین و همیشگی والدین را تغییر می دهد و آنها باید در برنامه­ریزی خود تجدید نظر اساسی داشته باشند. در واقع آنها باید طوری وقت خود را تنظیم کنند که هم برای نوزاد و یا کودک خود و هم امور روزمره خود فرصت کافی داشته باشند.

اساسی ترین نیازهای نوزاد و کودک عبارتند از :

 • نیازهای جسمانی: اصلی ترین و حیاتی ترین نیاز یک کودک همانند سایر افراد، نیاز به غذا، آب، پوشاک و مکانی مناسب برای زندگی است. والدین مسئول تأمین بدون درنگ این نیازها هستند تا او در آینده احساس امنیت و آرامش داشته باشد.
 • نیاز به آرامش و امنیت: والدین باید محیطی امن و آرام و به دور از هر گونه خطر را برای رشد فرزند خود آماده کنند. در صورت تأمین این نیاز کودکان در آینده یاد می­گیرند به سایر افراد اطمینان کنند و از چیزی نترسند.
 • نیاز به محبت: کودک باید بفهمد که والدین و اطرافیان او را دوست دارند و برای آنها بسیار اهمیت دارد. تأمین این نیاز در کودکان موجب می شود آنها در آینده عزت و اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. در آغوش گرفتن و محبت به فرزندان موجب می شود تا آنها احساس لذت و آرامش کنند و از همان کودکی با مفهوم دوست داشتن آشنا شوند.
 • نیاز به آموزش: یادگیری کودک مستلزم تأمین سایر نیازهای او(جسمانی، امنیت و محبت) می باشد. در این حالت ذهن کودک آماده یادگیری می شود و بهتر می تواند محیط اطراف خود را ببیند و بشناسد.

استخدام پرستار کودک

پرستاری از کودک

 

پرستار روزانه کودک

کودکیاران و مراقبین اعزامی مرکز راهیان سلامت جهت نگهداری از کودک و نوزاد وظایفی دارند که باید طبق تعهداتشان عمل کنند درضمن کودک یاران و مراقبین ما سابقه مادرشدن دارند وکودک و نوزاد شما را طوری نگهداری و مراقبت میکنند که از هرگونه خطرات احتمالی و حوادث ناگهانی دور نگه میدارند و طوری رفتار میکنند که همانند یک دوست در کنار کودک و نوزاد شما هستند که تا کودک و نوزاد شما احساس آرامش و خوشحال داشته باشد.

نگهداری از کودک

نیاز به پرستار کودک در منزل

بنابراین نوزادان و کودکان با توجه به نیازهای ذکر شده و از طرفی غیبت پدر و مادر در ساعات مشخصی در منزل به یک مراقب نیاز دارند. در همین راستا در شهرهای بزرگ، شرکت هایی تحت عنوان ارائه خدمات پرستاری شکل گرفته است. یکی از خدمات ارائه شده در این شرکت­ها اعزام پرستار به منزل برای نگهداری از کودک است. پرستار کودک در منزل مراقبی است که از ویژگی ها و نیازهای این دوران کاملا آگاهی دارد و توسط پدر و مادر، برای حفظ آرامش و رفاه حال کودک استخدام شده و از او در منزل نگهداری می کند. البته والدین قبل از اقدام به گرفتن پرستار باید مواردی از جمله ساعات مورد نیاز، شخصیت کودک و مسائل مالی را در نظر بگیرند. بعد از گرفتن تصمیم مناسب باید این نکته را در نظر داشته باشند که پروسه انتخاب پرستار کمی زمانبر و دشوار است.

مراقبت از کودک

قیمت پرستار کودک در منزل سال 97

برای تعیین قیمت پرستار کودک باید به وظایف او توجه داشت:

 • کودکان نیاز به بازی و سرگرمی دارند، به همین خاطر باید پرستار کودک ساعاتی از روز را به بازی و سرگرمی کودک اختصاص دهد.
 • پرستار بایستی مهربان باشد و محیط شاد و با نشاطی را برای کودک فراهم کند تا کودک دچار استرس یا نگرانی نشود.
 • پرستار بایستی غذای کودک را آماده کند. در هنگام تهیه غذا باید به وجود مواد مغذی و مورد نیاز بدن کودک توجه کامل داشته باشد. مصرف واحد کافی غلات، لبنیات، پروتئین و ویتامین برای کودک ضروری است.
 • پرستار بایستی از لحاظ روحی و روانی و هم چنین اخلاق هم مراقب کودک باشد.
 • بایستی پرستار محیط بازی و رفت و آمد کودک را امن کند تا کودک دچار حوادث احتمالی نشود.
 • پرستار کودک بایستی او را در زمان مورد نیاز به توالت و هم چنین استحمام ببرد.
 • پرستار وظیفه دارد لباس‌های کودک را شسته و هر روز آن‌ها را تعویض کند.
 • ممکن است والدین کودک از پرستار انتظارات خاصی داشته باشد که در زمان عقد قرارداد توضیح داده می‌شود. پرستار بایستی این دسته از انتظارات والدین را هم برآورده سازد.
 • بهتر است پرستارانی که وظیفه مراقبت از کودکان بزرگتر را دارند، به صورت روزانه برای کودکان کتاب بخواند و آن ها را با کتابخوانی آشنا کند.
 • پرستار کودک باید او را در زمان مناسب بخواباند و خود پرستار بایستی در جایی حضور داشته باشد که صدای گریه کودک یا نوزاد را در خواب بشنود تا فورا به او مراجعه کند.

بستگی دارد خانواده از پرستار کودک یا نوزاد چه خواسته‌هایی دارند . در نتیجه قیمت پرستار کودک متفاوت است، پیشنهاد می‌دهیم که با ما تماس بگیرید .

 راه های ارتباط با ما

تلفن ثابت:

77505919
77627650
26764980

تلفن همراه:

09900133900

سایت:  www.tavanparastar.com 

اینستاگرام:  instagram.com/tavansalamat 

*****************

آدرس: خیابان شریعتی . تقاطع طالقانی . نبش کوچه نراقی . پ15 . واحد 7

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *