مرکز مراقبتی پرستاری
ارسال شده توسط مدیر
هزینه آمبولانس خصوصی

(توان سلامت): به منظور رفاه حال بیماران خود و اعزام هر چه سریعتر بیماران به بیمارستان از آمبولانس های مجهز استفاده می نماید.

آمبولانس های خصوصی مرکز(توان سلامت)

آمبولانس نوعی وسیله نقلیه اورژانس که برای کمک‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به کارکنان آمبولانس پارامدیک (تکنسین فوریت‌های پزشکی) می گویند.

آمبولانس وسیلهٔ نقلیهٔ بزرگی است که بیماران و مجروحان را میان دو نقطه حادثه و مکان اسکان، جابه‌جا می کند. همچنین حین انتقال بیماران و مصدومان پارامدیک برای ایشان اقدامات اولیه پزشکی را انجام میدهند و در مواردی که بیمار دچار مرگ مغزی شده باشدپارامدیک با اقدامات انجام شده فرد مرگ مغزی را برای عمل پیوند محیا نگه میدارد.

آمبولانس‌هایی که در تصادفات رانندگی یا حوادث دیگر به کار می‌آیند تجهیزاتی دارند تا افراد را با آن جابجا کنند. این آمبولانس‌ها برای نجات جان افراد به وسایل مخصوصی٬ مثل دستگاه اکسیژن و دسگاه تنفس مصنوعی(ونتیلاتور)دستگاه شوک(دفیبریلاتور)دستگاه چک قند خون(گلوکومتر) دستگاه‌های دیگر مجهزند و کارکنان آمبولانس با استفاده از آن‌ها بیمارانی را که دچار حملهٔ قلبی شده‌اند از مرگ نجات می‌دهند. همچنین در تصادفات و ضربات سخت و سنگین ناشی ازآن پارامدیک ها با استفاده از وسایل استاندارد(لانگ بک بورد, اسکوپ, وست تایپ, کولار,اسپیلینت) اقدام به خارج سازی و انتقال اصولی و علمی مصدومان میکنند تا به مصدوم صدمات بیشتری وارد نشود..

همهٔ آمبولانس‌ها به آژیر و چراغ گردان مجهزند تا در مواقعی که به یاری بیماران می‌شتابند٬ اتومبیل‌های دیگر از سر راهشان کنار بروند. در این گونه مواقع٬ رانندگان آمبولانس اجازه دارند تا از حد مجاز تندتر رانندگی کنند.واحد آمبولانس(توان سلامت) ارائه دهنده خدمات به تهران و شهرستان میباشد .
همکاران ما در واحد آمبولانس درتمامی ایام هفته پاسخگو و پشتیبان شما عزیزان میباشد.

با ما تماس بگیرید:

021-77627650

02177505919

02126764980

09900133900

 

بسیاری از افراد هنگام جابجایی و یا انتقال بیمارشان توسط آمبولانس خصوصی این سوال برایشان به ذهن می رسد این هزینه بابت چه بود؟

موارد موثر در تعرفه آمبولانس خصوصی برای جابجایی بیمار چیست ؟
تعرفه آمبولانس خصوصی چگونه محاسبه میشود ؟
تعرفه آمبولانس بین شهری چگونه محاسبه می شود ؟

فاصله
یکی از مهم ترین عوامل در تعیین تعرفه انتقال بیمار فاصله می باشد.فاصله ی منزل ،بیمارستان و به طور کلی مسافتی که طی می گردد.

کادر پرستاری
لازم به ذکر است آمبولانس خصوصی وظیفه ی جابجایی بیمار را دارا می باشد ولی در اکثر موارد بیمار به پرستار نیاز دارد که خواه یا ناخواه در تعرفه دریافتی موثر می باشد.

نیروی کمکی
در برخی موارد افراد جهت ایمنی و رفاه حال بیمارشان ، از مرکز آمبولانس خصوصی در خواست نیروی کمکی بیشتر می کنند.

ترافیک مسیر
یکی از موارد موثر ، جابجایی بیمار در پیک های زمانی (اوج ترافیک شهری) است. از جمله پیک های زمانی ساعت 6:30 تا 8:30 صبح و ساعت 12:30 تا 2:30 عصر و ساعت 5:30 تا 7:30 غروب

مدت زمان حضور آمبولانس
وظیفه ی آمبولانس خصوصی جابجایی بیمار از مبدا تا مقصد می باشد اما در برخی موارد به دلیل نبود امکانات در مراکز درمانی ،انجام تصویربرداری های پزشکی و یا ازدحام در نوبت پزشک مورد نظر،همراهان بیمار درخواست انتظار و حضور آمبولانس را دارند که در این صورت با توجه به توافق طرفین بر تعرفه دریافتی افزوده می گردد.

تزریقات
در برخی موارد بیمار نیاز به اکسیژن ،سرم و یا دارو دارد که با توجه به قیمت آنها ، هزینه دریافتی نیز تغییر می کند.

انتقال به شهر های دیگر
در این مورد میزان مسافت طی شده بر حسب کیلومتر،توقف در مسیر و تعداد پرستار و بهیار مورد نیاز در تعرفه دریافتی لحاظ می گردد.

نوع آمبولانس
با توجه به درخواست افراد،نوع تیپ بندی آمبولانس (انواع آمبولانس خصوصی) و یا برخی بیماری ها نظیر بیمارهای ICU و NICU و CCU که نیاز به تجهیزات پیشرفته می باشند در تعرفه دریافتی تاثیر گذار است.

گرد آورنده:سمانه گلشنی

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *