مراقبت از کودک

مراقبت از کودک دلبند شما

از آنجا که دغدغه اکثر خانواده ها، به ویژه خانواده هایی که والدین شاغل هستند و دغدغه مراقبت از کودکان خود به ویژه کودکان سنین پایین را دارند، بهره مندی از خدمات مراقبتی/ پرستاری کودک در منزل را برای شهروندان محترم ضروری می نماید …

لذا مرکز پرستاری توان پرستار با بیش از ۹ سال سابقه فعالیت و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با بهره مندی از خدمات مراقبین و پرستاران مجرب و متعهد، آماده ارائه خدمات مذکور در منزل به صورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و مقطعی میباشد.

 

Bildergebnis für Nursing by the child

مراقب یا پرستار کودک لازم است به چه نکاتی اهمیت بیشتری بدهد؟

– تغذیه کودک:

از مهمترین مواردی که مراقب / پرستار کودک در حین انجام کار در منزل کارفرما بایستی به آن توجه ویژه داشته باشد تغذیه کودک است.داشتن حداقل سه وعده غذایی کامل برای کودکان ضروری است. لازم است که پرستار کودک در هنگام آماده سازی غذا به انواع مواد مورد نیاز جهت رشد هرچه بهتر کودک توجه داشته باشد و در برنامه غذایی کودک انواع غذاها که شامل انواع ویتامینها، مواد معدنی و سایر مواد مورد نیاز کودک می شود را بگنجاند. همچنین تشویق کودک به خوردن میوه، شیر و دانه های مغذی در میان وعده ها از وظایف مهمی است که مراقب / پرستار کودک حتماً باید انجام دهد.

 

Bildergebnis für Nursing by the child

لازم به توضیح است که کلیه موارد با هماهنگی و توافق با والدین کودک ( بویژه مادر ) صورت خواهد پذیرفت.

– خواب:

خواب کافی و مناسب از دیگر نیازهای ضروری در کودکان است. ساعات خواب مورد نیاز برای نوزادان ۱۶ تا ۲۰ ساعت، از ۶ ماهگی تا ۱ سالگی ۳ ساعت در طول روز و ۱۱ ساعت در شب، از ۱ تا ۳ سالگی حدوداً ۱۰ تا ۱۳ ساعت و سنین بالاتر ۱۰ تا ۱۲ ساعت می باشد. بنابراین از موارد ضروری که مراقب / پرستار کودک باید به آن توجه داشته باشد رعایت خواب کافی برای کودک است، زیرا کودکانی که خواب کافی دارند، فعالیت و نشاط بیشتری در طول روز دارند و عدم خواب کافی، عوارض گوناگونی از قبیل: کاهش سطح ایمنی بدن و اختلال در رشد را به دنبال دارد.

– بازی و آموزش:

از دیگر وظایفی که از مراقب / پرستار کودک انتظار میرود تا در منزل کارفرما انجام دهد آموزش به کودک است. آموزشهایی که پرستار کودک با توجه به قابلیتهایی که به مرکز اعلام کرده و با هماهنگی و موافقت والدین کودک ارایه می نماید شامل: آموزش زبان انگلیسی، انجام بازیهای فکری، آموزش نقاشی، موسیقی و . ) می باشد. توجه داشته باشید که بازی با کودکان و در اختیار قراردادن اسباب بازی های مناسب، در رشد مغز کودک بسیار مؤثر است.

Bildergebnis für Nursing by the child

نکات ضروری که والدین در هنگام استخدام مراقب یا پرستار کودک باید به آن توجه کنند:

– قبل از هماهنگی مرکز با مراقبین یا پرستاران کودک، ابتدا خواسته ها و ویژگی های اولیه مورد نظر جهت استخدام مراقب / پرستار کودک را به مرکز اعلام نمایند.

– در مصاحبه با مراقب / پرستار کودک به عادات غذایی، ویژگی های رفتاری ، حساسیتهای غذایی کودک بپردازند و انتظارات را شفاف بیان نمایند.

– شماره تلفنهای ضروری، دفترچه بیمه و …. در دسترس مراقب / پرستار کودک باشد تا در صورت نیاز در اسرع وقت اطلاع رسانی و کمک رسانی به بهترین نحو انجام شود.

– پیشنهاد می شود از تعویض مراقب / پرستار کودک حدالمقدور خودداری شود، تا به دلیل دلبستگی کودک به مراقب / پرستار، مشکلی به وجود نیاید.

اطلاعات تماس
تلفن: ۰۹۳۰۵۷۱۰۰۲۰   

info@tavanparastar.com
آدرس:
دفتر مرکزی فاطمی : ۸۸۴۹۹۵۴۱
دفتر پیروزی : ۳۳۰۵۳۵۳۶
دفتر سعادت آباد: ۸۸۴۹۹۵۴۱
سیستم پاسخگویی شبانه روزی : ۰۹۳۰۵۷۱۰۰۲۰

پیام بگذارید