کمبود پرستار در تهران را قبول داریم/ تغییر سیاست وزارت بهداشت

بر ضرورت اعتمادسازی نسبت به جامعه تاکید کرد و افزود: جامعه در سال های گذشته نسبت به بی اعتماد شده و باید گام های عملی در راستای اعتمادسازی جامعه پرستاری برداشته شود.قائم مقام سازمان ، نقطه اختلاف نظر با بر سر کمبود نیروی پرستاری را تشریح کرد.

محمد شریفی مقدم روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار، گفت: رسالت اصحاب رسانه در پیشبرد اهداف جامعه بر کسی پوشیده نیست و همگان بر این باوریم که حرفه خبرنگاری، از قداست و جایگاه ویژه ای در نزد احاد جامعه برخوردار است.

وی ضمن تقدیر از رسانه ها در همراهی با جامعه پرستاری، تاکید کرد: جامعه پرستاری در سال های گذشته با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده است که انتظار می رود این دور

ان در دولت یازدهم به پایان رسیده و شاهد فصل نوینی از تعامل و گفتگو با وزارت بهداشت باشیم.

شریفی

مقدم در ارتباط با موضوع کمبود نیروی پرستاری و اختلاف نظر سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت، اظهارداشت: ما معتقدیم این کمبود فقط در وجود دارد و در سایر استان ها و شهرستان ها با کمبود نیروی پرستاری مواجه نیستیم، بلکه در جذب پرستار مشکل وجود دارد و این نقطه اختلاف نظر ما با وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: برای اثبات ادعای خود، وزارت بهداشت برای تامین نیروی پرستاری در شهرستان ها اعلام نیاز کند تا ما معرفی کنیم.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری در ارتباط با اختلاف نظر بر سر تربیت پرستار در بیمارستان ها، گفت: اصرار داریم همه پذیرش ها از طریق دانشکده ها باشد و لاغیر.

شریفی مقدم بر ضرورت اعتمادسازی وزارت بهداشت نسبت به جامعه پرستاری تاکید کرد و افزود: جامعه پرستاری در سال های گذشته نسبت به وزارت بهداشت بی اعتماد شده و باید گام های عملی در راستای اعتمادسازی جامعه پرستاری برداشته شود.

وی با اعلام اینکه باب گفتگو و مذاکره با وزارت بهداشت در این سال ها بسته بود، ادامه داد: در روزهای اخیر این اتفاق خوشایند رخ داد و باب مذاکره و گفتگو با وزارت بهداشت باز شد و ما این موضوع را به فال نیک می گیریم و امیدواریم دوران بسیار سخت پرستاری در این دولت به پایان برسد و در دولت دوازدهم، شاهد روزهای خوب پرستاری باشیم.

شریفی مقدم تاکید کرد: قطعا در فضای مذاکره و تعامل، موانع خدمتی پرستاران برداشته می شود و به این ترتیب، مردم از با کیفیت پرستاری برخوردار می شوند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا باب مذاکره وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری می تواند برای گرفتن رای اعتماد وزیر از مجلس باشد و بعد از آن احتمال تکرار روزهای سخت پرستاری رقم بخورد، گفت: ما نمی خواهیم برای دولت تنش ایجاد کنیم و این مذاکره و گفتگو را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که روزهای سخت پرستاری تکرار نشود، زیرا در آن صورت شاهد بازی باخت-باخت خواهیم بود. در عین حال ما علائمی که می بینیم، دال بر این است که وزارت بهداشت به دنبال تغییر سیاست های پرستاری است.