وزارت بهداشت اسناد واردات آمبولانس را منتشر می کند

تیر ۱۴, ۱۳۹۷

«توان پرستار»>سلامت>مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت‌ بهداشت گفت: همه اسناد لازم مربوط به واردات آمبولانس از طریق وزارت بهداشت برای شفاف سازی منتشر می شود.

به گزارش «توان پرستار»، اظهارات روز گذشته مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو مبنی بر اینکه وزارت بهداشت 18 میلیون یورو ارز دریافت کرده و خودرویی وارد نکرده، واکنش این وزارتخانه را به دنبال داشت.

عباس زارع نژاد، مشاور وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت از محل ۱۸ میلیون یورو ارز دریافتی، به جز آمبولانس(Ambulance)، خودروی دیگری وارد نکرده است و اگر هر خودروی دیگری غیر از این توسط وزارت بهداشت وارد شده، گمرکات کشور می تواند اسناد آن را منتشر کنند.

دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، پس از اعلام وزارت بهداشت مبنی بر اینکه همه ارزهای دریافتی برای واردات آمبولانس هزینه شده است، گفته بود: ما این آمبولانس های گفته شده را ندیدیم.

واکنش دوباره وزارت بهداشت به این موضوع، طرح شکایت از دادفر بود. زارع نژاد در این باره گفت: وزارت بهداشت از دبیر انجمن واردکنندگان خودرو شکایت می کند و ایشان باید اظهارات خود را ثابت کند و بگوید وزارت بهداشت به جز خودروهای امدادی، چه خودروی دیگری وارد کرده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت(Ministry of Health) درباره انتشار اسناد واردات این آمبولانس ها گفت: همه اسناد لازم مربوط به واردات آمبولانس ها و ارقام مربوط به میزان ارز اختصاصی و هزینه کرد آن به زودی منتشر می شود و قضاوت را به مردم می سپاریم.

زارع نژاد با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچ گونه خودروی خارجی دیگری وارد نکرده، افزود: تعداد ۴۰۰ آمبولانس کمک دار ویژه مناطق صعب العبور از محل ارز ۱۸ میلیون یوروی دریافتی خریداری شده که در گمرک است و مراحل ترخیص آن در حال طی شدن است.

وی اظهار کرد: علاوه بر این خودروها که هنوز ترخیص و وارد کشور نشده وزارت بهداشت تاکنون تعداد ۲ هزار آمبولانس، ۲۰۰ موتورلانس و ۷۰ اتوبوس آمبولانس خریداری و وارد کشور کرده است که اسناد آن موجود است و البته و موضوع مطرح شده درباره ۱۸ میلیون یورو ارز فقط مربوط به ۴۰۰ دستگاه آمبولانس کمک دار است.

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

پیام بگذارید