خداحافظی با کانکس های دریافت خون

تیر ۱۴, ۱۳۹۷

«توان پرستار»>سلامت>مدیرکل انتقال خون استان تهران با اعلام اینکه کانکس‌های دریافت خون در تهران و شهرستان‌های بزودی به صورت کامل برچیده می‌شود گفت: توسعه مراکز جامع اهدای خون در حال انجام است.

به گزارش «توان پرستار»، سیدمرتضی طباطبایی در ارتباط با نیاز به اهدای خون گروه‌های منفی در پایتخت اظهار داشت: با توجه به گرم شدن هوا میزان اهدای خون در پایتخت نسبت به ماه‌های قبل کاهش پیدا کرده و این در حالی بوده که در فصل اعمال جراحی بالا قرار داریم بنابراین افرادی که دارای گروه‌های خونی منفی هستند جهت کمک به بیماران نیازمند خون اقدام کنند تا با چالشی در این زمینه مواجه نشویم.

وی افزود: هرچند که نسبت به ۱۵ روز گذشته میزان اهدای خون افزایش پیدا کرده ولی هنوز نیازمند اهدای خون مردم تهران به ویژه گروه‌های خونی منفی هستیم.

طباطبایی با اعلام  اینکه در خرداد ماه امسال حدود 30 هزار نفر خون اهدا کرده‌اند، گفت: بزودی همه کانکس‌هایی که برای خون‌گیری در نظر گرفته شده بود برچیده می‌شود و همه شهرستان‌های استان تهران نیز مجهز به مراکز جامع اهدای خون می‌شوند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، گفت: براساس تفاهمی که با فرمانداران و استانداران شهرستان‌های رباط‌کریم،‌ شهریار و ورامین انجام گرفته بزودی مراکز جامع اهدای خون در این شهرستان‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در کانکس‌های خون‌گیری امکان خون‌گیری در حد مختصر بوده و برای دریافت پلاکت،‌ پلاسما و سلول‌های بنیادی شرایط مهیا نبوده است که با راه‌اندازی این مراکز جامع شاهد اهدای خون بهتر هموطنان خواهیم بود.

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

پیام بگذارید