اهدافتان را روی کاغذ بیاورید

تیر ۱۴, ۱۳۹۷

«توان پرستار»>اجتماعی> هدف داشتن در زندگی آن قدر مهم است که نمی‌شود آن را انکار کرد یا نادیده گرفت.اگر هدفی در زندگی نباشد نمی‌توان یک زندگی معنادار داشت و حتی بدون برنامه ریزی، احتمالا ازپشت میز کارمان هم بلند نمی‌شویم، چرا که اهداف عمدتا انگیزه ای برای زندگی در افراد هستند و به همین دلیل است که باید اهدافتان را بشناسید و برایشان برنامه ریزی داشته باشید.

به گزارش «توان پرستار»:قطار کردن لیستی از اهداف<Goals> در ذهن، عمدتا موثر نیست. تاثیر گذاری اهداف زمانی خود را نشان می‌دهد که دست به قلم شوید و اهدافتان را به طور دقیق بر روی کاغذ بیاورید. به خاطر داشته باشید که در ثبت اهداف حتما اولویت بندی را مد نظر داشته باشید و تا زمانی که به آن خواسته نرسیده اید این هدف را از صفحه کاغذتان پاک نکنید.

واقع‌بین باشید

وقتی قرار شد اهدافتان را روی کاغذ بنویسید مراقب یک مساله باشید، قرار نیست هر آمال و رویایی که داشتید ثبت کنید بلکه در انتخاب اهدافتان حتما واقع بین باشید تا دلسردی گریبانگیرتان نشود.

به مادیات هم توجه کنید

مادیات همیشه در زندگی ما انسانها نقش مهمی داشته و دارد. بهتر است راه‌های دیگری برای مدیریت جدی‌تر مسائل مادی را انتخاب کنید. مثلا استفاده از یک قلک بسیار می‌تواند موثر باشد.

مثبت‌اندیشی را تقویت کنید

برای افزایش حس مثبت اندیشی در خود، در هر واقعه‌ای، به دنبال نکات مثبت پدید آمده از آن باشید و در هر مساله ای به این فکر کنید که بدتر از آن هم امکانش هست؟ برای نمونه اگر در کار خود مشکلی دارید که شما را دچار استرس کرده، به این فکر کنید که اگر بیکار بودید، وضع نامناسب تری داشتید در ضمن، پیش از تمرین مثبت اندیشی، تفاوت آن را با بی خیالی و سهل انگاری بررسی کنید.

زمان را مدیریت کنید

مدیریت زمان، یکی از مهارت‌های زندگی برای ایجاد آرامش است. شما این اصل را وقتی به طور کامل اجرا کرده‌اید که برای همه کارهایتان، وقت کافی داشته و توانایی این را داشته باشید که از سرعت در کارها، دچار استرس نشده و از تاخیر در آن‌ها نیز دچار دلشوره نگردید، چرا که برای مسائل غیرقابل پیش‌بینی هم، زمانی را در نظر گرفته‌اید.

ورزش کنید

ورزش‌‌ باعث می‌‌شود هورمون‌‌های شادی ‌بخش بیشتری از دستگاه عصبی و غدد مربوطه، ترشح شود و احساس آرامش عمیق تری را تجربه کنید.

سالم زندگی کنید

یک تصمیم راسخ برای زندگی سالم بگیریید. قطع مصرف خوراکی‌های مضر، ورزش منظم، معاشرت با افراد شاد و سر زنده، چکاپ منظم وضعیت جسمانی، رسیدگی و توجه به وضعیت روحی و.. از جمله اقداماتی است که حتما در اولویت فعالیت‌هایتان قرار دهید.
تا جایی که می‌توانید به سلامت خودتان اهمیت دهید تا بیماری‌های جسمی و روحی از شما دور شوند.اغلب مشاهده می‌شود که بسیاری از مردم، اهدافی را در ذهن می‌پرورانند و برخی دیگر یک گام هم بیشتر برداشته و اهداف و آرزوهای خود را روی کاغذ می‌آورند اما در نهایت آن را در پوشه ای بایگانی کرده و دیگر به آن کاری ندارند.
اما وقت آن رسیده که اهدافی را برگزینید و با استفاده از یک جدول زمان‌بندی شده، مدام آن را بررسی کنید و آخرین وضعیت پیشرفت خود را دائما مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. به این ترتیب، اگر پیشرفتی به سوی خود مشاهده کنید، احساس رضایت و خرسندی خواهید کرد و خود به خود به ادامه راه، ترغیب می‌شوید و هرگاه به بیراهه کشانده شوید، خود را به مسیر درست هدایت خواهید کرد.آرمان

توان پرستار » خدمات پرستاری…
برچیده از: شفا آنلاین

پیام بگذارید